Ogłoszenia Parafialne

Drugi Dzień Świąt Bożego Narodzenia

 1. Obchodzimy dziś święto świętego Szczepana, pierwszego męczennika za wiarę. Chrystus stał się jego życiem i ostatecznym sensem istnienia. Był też obdarzony wielkimi darami. Jak mówi Pismo Święte, był „pełen łaski i mocy, działał cuda i znaki wielkie…”.
 2. Dziś Msze Święte o godz.: 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 i 17.30. nie będzie mszy św. o godz. 16.00. Naszą modlitwą otaczamy uczelnie katolickie – KUL i  Diecezjalne Seminarium Duchowne oraz wspieramy je ofiarami składanymi na tacę. Serdeczne Bóg zapłać za dziś złożone.
 3. Przeżywamy Oktawę Uroczystości Bożego Narodzenia. Kościół każdy dzień przeżywa w liturgii jako Uroczystość Bożego Narodzenia. Ubogacają ją przypadające w najbliższych dniach kolejne święta. W piątek – św. Jana Apostoła, umiłowanego ucznia Pana Jezusa. W sobotę – świętych Młodzianków, męczenników. Tradycyjnie to Dzień modlitw  w intencji dzieci nienarodzonych.
 4. W piątek 27 grudnia po wieczornej mszy św. odbędzie się spotkanie opłatkowe dla członków wszystkich grup duszpasterskich działających przy parafii. Zapraszamy na opłatek i wspólne kolędowanie także wszystkich chętnych parafian.
 5. W najbliższą niedzielę, 29 grudnia, czcimy Świętą Rodzinę: Jezusa, Maryję i Józefa. Zachęcamy przede wszystkim do licznego i właśnie rodzinnego udziału w Eucharystii. Święta Rodzina Nazaretańska dla nas i naszych rodzin jest wzorcem i odniesieniem, jak mamy żyć w rodzinie i poprzez rodzinę. Wspólnie będziemy prosić o świętość naszych rodzin.
 6. Odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą, to czas odwiedzin parafian, aby zanieść do ich domów i rodzin Boże błogosławieństwo. To wizyta duszpasterska, podczas której zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy, do zastanowienia się nad naszymi praktykami religijnymi. Niech będzie też okazją do rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz
  o sprawach całej naszej wspólnoty parafialnej. Proszę, by dzieci i młodzież miały przygotowane zeszyty z religii. Dodatkowo: dzieci z klas IV – karteczki pierwszopiątkowych spowiedzi, młodzież gimnazjalna – indeksy.
 7. Niech odwiedziny kapłana w naszym domu staną się okazją do dania świadectwa naszej wiary, jak też do braterskiego spotkania całej rodziny ze swoim duszpasterzem. Jeżeli ze względu na czas pracy lub inne przeciwności ktoś nie może przyjąć kapłana w wyznaczonym czasie, to prosimy o zgłoszenie tego w zakrystii lub w kancelarii, tak, byśmy wspólnie mogli ustalić dogodny czas.
 8. Serdecznie proszę o zorganizowanie pojazdów na wioski, a w Gostyninie o przyjście po księdza (lub przyjechanie) z pierwszego domu czy mieszkania kolędowego.
 9. Wizytę duszpasterską zaczniemy w sobotę 28 grudnia. Od godz. 9.00 – Sierakówek. W poniedziałek planujemy Strzałki, Osadę i Brzozówkę.
 10. Są jeszcze kalendarze na 2014 r. w cenie 3 zł. za sztukę. Dochód – na fundusz ministrancki.
 11. Zachęcamy nadal do składowania makulatury w ustawionych kontenerach. Dochód ze sprzedaży przeznaczamy na studnie w Sudanie. Makulaturę możemy przynosić do Trzech Króli.

Dodaj komentarz