Aktualności

Duszpasterz Ormian w naszej parafii

W niedzielę gościliśmy w naszej parafii ks. Rafała Krawczyka z Armenii. Podczas eucharystii opowiadał o swojej pracy wśród Ormian.

 

Ks. Rafał jest kapłanem diecezji płockiej. Po kilku latach pracy w diecezji wyjechał na misje do Rosji. Tam zetknął się z Ormianami. Zapewne było to wolą Bożą, by podjął pracę duszpasterską wśród nich. Choć to było wielkie wyzwanie, gdyż jak sam podkreślał, Ormianie trudno akceptują “obcych”, z Boża pomocą podołał wyzwaniu. Ormianie są katolikami, ale obrządku ormiańskiego. To samo słowo Boże, te same sakramenty, uznają zwierzchność Ojca św., ale mają inną liturgię, inne stroje liturgiczne (co zresztą widać na zdjęciach). Ks. Rafał bardzo zaangażował się w organizację przyjazdu młodzieży ormiańskiej na Swiatowe Dni Młodzieży do Polski. Był w Gostyninie w lipcu – wraz z ormiańską młodzieżą, a później z naszymi ziomkami wyjechał do Krakowa, by uczestniczyć w SDM.

Cieszymy się z obecności ks. Rafała wśród nas, otaczamy modlitwą i życzymy błogosławieństwa Bożego w jego dalszej pracy w Armenii.

{gallery}xrafal{/gallery} 

Dodaj komentarz