AktualnościOgłoszenia Parafialne

DWUDZIESTA CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU / 11 września 2022 / OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś dwudziesta czwarta niedziela zwykła w ciągu roku. Dobry Bóg w swojej łaskawości zgromadził nas w świątyni, abyśmy po raz kolejny sprawowali pamiątkę męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Niech moc Boga płynąca z tajemnicy Eucharystii wspomaga nas w naśladowaniu Zbawiciela i dźwiganiu codziennego krzyża.

2. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Wychowania. W naszej modlitwie będziemy prosili Boga o wzrastanie w świętości dla dzieci i młodzieży, a dla wychowawców i rodziców, aby byli dla swoich dzieci przykładem wiary, nadziei i miłości do Boga i Kościoła. W przyszłą niedzielę na godz. 11.00 zapraszamy dzieci z klas 0 i I na uroczystą Mszę Świętą połączoną z poświeceniem tornistrów. Tego dnia w naszych intencjach będzie orędował św. Stanisław Kostka.

3. We wtorek, 13 września, zapraszamy na nabożeństwo fatimskie o godz. 20.00.

4. W środę, 14 września, będziemy obchodzili święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zostało ono ustanowione na pamiątkę poświęcenia wybudowanej w IV wieku w Jerozolimie bazyliki Krzyża Świętego i odnalezienia relikwii Krzyża Chrystusa. W tym dniu zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji pokoju na Ukrainie. Uczynimy to po Mszy Świętej o godz. 17.00 przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

5. W czwartek, 15 września, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę Bolesną. Tym liturgicznym obchodem Kościół upamiętnia cierpienie Maryi i Jej udział w męce Zbawiciela. Od godz. 17.30 do 19.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu. O godz. 18.30 rozpoczniemy różaniec w intencji powołań i naszego Płockiego Seminarium. O godz. 20.30 zapraszamy do modlitwy różańcowej mężczyzn.

6. W sobotę w Rostkowie i Przasnyszu dzieci i młodzież będą uczestniczyć w spotkaniu ku czci św. Stanisława Kostki. Zachęcamy do uczestnictwa w pielgrzymce! Wszelkich informacji udzielają katecheci. Odpowiedzialnym za pielgrzymkę jest ks. Arkadiusz. Dzieci i młodzież działająca w grupach parafialnych uiszczają opłatę w wysokości tylko 5 złotych. Pozostali oraz rodzice w wysokości 25 złotych.

7. W sobotę, 17 września, przypada kolejna rocznica zbrojnej napaści Związku Radzieckiego na Polskę. Tego dnia w sposób szczególny będziemy się modlić za wszystkich, którzy zginęli w obronie naszej ojczyzny.

8. W sobotę o godz. 10.00, dzieci ze scholii, które nie pojadą do Rostkowa zapraszamy na próbę.

8. W najbliższą niedzielę, 18 września, przypada Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Będziemy modlić się za wszystkich pracujących w mediach, aby zawsze służyli prawdzie i dobru. W tym dniu będziemy mogli wesprzeć Katolickie Radio Diecezji Płockiej ofiarami składanymi do puszek.

9. W najbliższą sobotę parafia św. Marcina zaprasza na godz. 19.30 na Mszę świętą, adorację i modlitwę o uzdrowienie.

10. wczoraj, Mszą Świętą o godz. 18.00 w parafii św. Marcina zakończyła się 414 Piesza Pielgrzymka do Skępego. Dziękujemy wszystkim pielgrzymom za obecność, trud pielgrzymowania i modlitwę.

11. Dziękujemy za ofiary na funkcjonowanie parafii. W zeszłym tygodniu do puszek pod chórek na witraż św. Stanisława Kostki, który będzie darem całej wspólnoty parafialnej wpłynęło 1372,11.