AktualnościOgłoszenia Parafialne

DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU / 16 października 2022 / OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś przypada dwudziesta dziewiąta niedziela zwykła w roku kościelnym. Wspólnie modlimy się, aby nasza wola była zawsze oddana Bogu i abyśmy szczerym sercem służyli Bożemu majestatowi (kolekta mszalna). Niech na tej drodze wspomaga nas doświadczenie bliskości Pana w Eucharystii.

2. Dziś przypada kolejna rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Przez wstawiennictwo Świętego Jana Pawła II módlmy się o Bożę opiekę dla całej naszej ojczyzny.

3. Dziś przypada również kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek wspieramy Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Głównym jej zadaniem jest promocja nauczania Jana Pawła II oraz wspieranie edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.

4. We wtorek, 18 października, przypada w liturgii święto Świętego Łukasza Ewangelisty. Zapraszamy na wspólny różaniec o godz. 17.30, w czasie którego będziemy wspierać modlitwą wszystkich pracowników służby zdrowia.

5. Najbliższa niedziela, 23 października, w Kościele będzie Niedzielą Misyjną. Naszą modlitwą i ofiarami będziemy wspierać wszystkich pracujących na misjach.

6. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16.00, dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.30. Bardzo dziękujemy wszystkim ofiarodawcom za słodycze dla dzieci, które przychodzą na różaniec. Bóg zapłać!

7. W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych organizujemy konkurs dla dzieci na strój świętego lub błogosławionego. Na konkurs zapraszamy 30 października na Mszę Świętą o godz. 11.00. Przewidziane są nagrody.

8. Trwają zapisy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Zapisy do końca października.

9. Dziękuję p. Iwonie Sudomir za kwiaty do kościoła.

10. Od jutra możemy zamawiać wypominki: roczne (kwota jak w ubiegłych latach) i jednorazowe (ofiara dobrowolna). Jednocześnie informujemy, że możemy w kancelarii parafialnej korzystać z terminala płatności bezgotówkowej.