AktualnościOgłoszenia Parafialne

DWUDZIESTA OŚMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU/ 9 października 2022 / OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś dwudziesta ósma niedziela w ciągu roku kościelnego. We wspólnocie ludu Bożego modlimy się, aby dobry Bóg pobudzał nas swoją łaską do pełnienia dobrych uczynków (kolekta mszalna). Niech udział w Eucharystii będzie dla nas pomocą w wypełnianiu tego zadania.

2. W piątek, 14 października, będziemy obchodzili Dzień Edukacji Narodowej. Wyraźmy naszą wdzięczność wobec nauczycieli, wychowawców i katechetów za trud ich pracy i wysiłek włożony w wychowanie młodego pokolenia. Tego dnia podczas oraz nabożeństwa różańcowego będziemy modlić się za wszystkich nauczycieli, wychowawców, katechetów oraz pracowników oświaty.

3. W sobotę, 15 października, przypada w kalendarzu liturgicznym wspomnienie Świętej Teresy od Dzieciątka Jezusa. Ten dzień obchodzony jest także jako Dzień Dziecka Utraconego, który po raz pierwszy obchodzono w USA w 1988 roku. Będziemy wspierać naszą modlitwą wszystkich rodziców, którzy utracili dzieci jeszcze przed narodzeniem, wypraszając im Boże pocieszenie w trudnych chwilach.

4. Trwa miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy do świątyni na nabożeństwo różańcowe dzieci od poniedziałku do piątku na godz. 16.00; młodzież i dorosłych na godz. 17.30.

5. W najbliższą niedzielę, 16 października, przypada rocznica wyboru Kardynała Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Tego dnia będziemy obchodzili kolejny Dzień Papieski. Modlitwą i ofiarami do puszek będziemy mogli wesprzeć Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która pomaga w edukacji dzieci i młodzieży z ubogich rodzin.

6. Dziś do grona ministrantów dołączyło 4 chłopców. Bardzo cieszymy się i życzmy gorliwości w służbie Panu Bogu. Zachęcamy do dołączenia w szeregi ministrantów.

7. Trwają zapisy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Program i szczegóły na tablicy ogłoszeń.

8. W najbliższą niedzielę, 16 października, po Mszy Świętej o godz. 11.00 zapraszamy na spotkanie dzieci oraz dzieci przygotowujące się do Uroczystości Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego.

9. W czwartek zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie. Rozpocznie się wystawieniem Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30, wspólnym różańcem, prywatną adoracją do godz. 19.00, błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem i procesją fatimską. Zakończenie nabożeństwa wspólnym śpiewem Apelu Jasnogórskiego około godz. 19.15.