AktualnościOgłoszenia Parafialne

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU / 18 września 2022 / OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś dwudziesta piąta niedziela zwykła w roku kościelnym. Modlimy się wspólnie, abyśmy zachowując Boże przykazania, zasłużyli na życie wieczne (kolekta mszalna). Niech udział w świętych obrzędach wspomaga nas na drodze wiernego wypełniania Bożego prawa.

2. Dziś przypada także Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. Naszą modlitwą otaczamy wszystkich pracujących w mediach, aby wiernie służyli prawdzie. W korzystaniu z przestrzeni medialnej niech wszystkim towarzyszy wzajemna życzliwość i szacunek. Dziękujemy także za media katolickie, które służą szerzeniu Dobrej Nowiny. Dzisiaj możemy wesprzeć swoimi ofiarami składanymi do puszek nasze Katolickiego Radia Diecezji Płockiej.

3. Dziś, 18 września, przypada również święto Świętego Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży, głównego patrona Polski. Ze względu na przypadającą niedzielę nie jest ono celebrowane w liturgii. Naszą modlitwą otaczamy młode pokolenie, aby wzrastało w wierze i bliskości Pana. Dziękuję ks. Arkadiuszowi, klerykowi Michałowi, katechetce p. Danusi, rodzicom, dzieciom i młodzieży za uczestnictwo w pielgrzymce do Rostkowa.

4. W środę, 21 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętego Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. .

5. W piątek, 23 września, będziemy obchodzili liturgiczne wspomnienie Świętego Ojca Pio. To jeden z największych świętych XX wieku, który był szczególnym narzędziem działania Boga w świecie.

6. W piątek o godz. 19.00 zapraszamy młodzież na spotkanie Ruchu Światło – Zycie. W sobotę zapraszamy na spotkanie ministrantów o godz. 9.00, oraz scholii o godz. 10.00.

7. W czwartek o godz. 18.30 odbędzie się spotkanie chóru, o godz. 20.30 męski różaniec. W piątek zapraszamy na spotkanie Wspólnoty Rodzin Katolickich z problemami alkoholowymi.

8. W dniach 19 – 26 lutego organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Więcej informacji u ks. Arkadiusza.

9. W tym tygodniu założono 3 witraże: Michała Archanioła (za który dziękujemy dzieciom komunijnym i bierzmowanym w roku 2022 oraz brakującą kwotę 3000 złotych dołożyli państwo Anna i Witold Kwiatkowscy), bł. Michała Sopoćki i św. Jerzego Popiełuszkę. W najbliższym czasie zostaną założone 3 kolejne. Dziękujemy za ofiary. Do puszek wpłynęło 2700 złotych. 5000 złotych ofiarowali państwo Kwiatkowscy, 2000 złotych złożyły KŻR i pielgrzymi do Gietrzwałdu. Koszt jednego witrażu to 12 500 złotych. Dziękujemy za wszelkie ofiary.