AktualnościOgłoszenia Parafialne

DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU / 24 września 2023 / OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziękuję ks. Januszowi Nawrockiemu za obecność w naszej parafii i wygłoszenie do nas Słowa Bożego. W sposób szczególny dziękuję Wam, Drodzy Parafianie za złożone ofiary, które ks. Janusz wykorzysta do budowy kościoła parafialnego.

2. 25 września zapraszamy na Mszę Świętą i wspólną modlitwę członków duchowej adopcji.

3. W piątek, 29 września, w kalendarzu liturgicznym przypada święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. A w poniedziałek, 2 października, wspominamy Świętych Aniołów Stróżów. Może na co dzień nie zawsze pamiętamy, że to miłosierny Bóg troszczy się o każdego, posyłając swoich Aniołów, którzy chronią nas i nam pomagają. To nie wymyślona bajka dla dzieci. Anioły są bowiem namacalnym przejawem obecności Boga w świecie, Jego głosem. Łączą niebo z ziemią. Dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei.

4. W przyszłą niedzielę wchodzimy w październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zachęcamy do licznego udziału w różańcu. Dla dorosłych codziennie po Mszy świętej wieczorowej. Dla dzieci od poniedziałku do piątku o godz. 16.00. Dla mężczyzn, chcących modlić się za swoje rodziny w czwartki o godz. 20.30.

5. 7 października przypada wspomnienie NMP Różańcowej. W Smardzewie odbędzie się VIII Diecezjalna Pielgrzymka członków KŻR. Z naszej parafii organizujemy wyjazd. Opiekę duchową będzie sprawował ks. Leszek. Koszt wyjazdu 25 złotych. Zapisy w zakrystii kościoła.

6. Dzieci klas III i IV otrzymały deklaracje przystąpienia do uroczystości komunijnych. Prosimy, aby rodzice złożyli te deklaracje do kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania do końca października. Dzieci spoza naszej parafii dostarczają zgodę proboszcza swojej parafii.

7. Prosimy kandydatów do bierzmowania (uczniów klas II szkoły średniej) o odbiór deklaracji u księdza Leszka, odpowiedzialnego za przygotowanie do sakramentu bierzmowania.

8. 28.09.2023 r. o godz. 15.00 zapraszamy do uczestnictwa w Koronce do Miłosierdzia Bożego na ulicach miast. W naszej parafii spotkanie modlitewne odbędzie się na ulicy Kolonia przy krzyżu, naprzeciw MDK-u, przy figurze Jezusa Miłosiernego na ulicy Kutnowskiej i na ulicy Zazamcze.