AktualnościOgłoszenia Parafialne

DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU / 2 października 2022 / OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś dwudziesta siódma niedziela zwykła w ciągu roku kościelnego. Liturgia niedzielna wyparła liturgiczne wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów. Niech towarzyszy nam wiara w obecność i pomoc świętych aniołów, których Bóg powołał, aby nas strzegli na drogach naszego życia.

2. Zapraszamy do modlitwy różańcowej: dzieci od poniedziałku do piątku na godz. 16.00, młodzież i dorosłych codziennie po Mszy Świętej o godz. 17.00. Osoby modlące się na różańcu mogą zyskać łaskę odpustu zupełnego, czyli darowanie kar czyśćcowych za grzechy. Taki odpust pod zwykłymi warunkami można zyskać, odmawiając jedną część różańca.

3. We wtorek, 4 października, w kalendarzu liturgicznym przypada wspomnienie Świętego Franciszka z Asyżu. To także dzień imienin papieża Franciszka. Niech nasza modlitwa będzie wsparciem dla Ojca Świętego.

4. W środę, 5 października, będziemy wspominać w liturgii Świętą Siostrę Faustynę Kowalską, którą nazywamy Apostołką Bożego Miłosierdzia. Tego dnia w sposób szczególny będziemy modlić się przez jej wstawiennictwo o miłosierdzie Boże dla nas i całego świata.

5. Czwartek, 6 października, będzie pierwszym czwartkiem miesiąca. Adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz o nowe powołania po Mszy Świętej o godz. 17.00. O 20.30 zapraszamy na różaniec mężczyzn.

6. W piątek, 7 października, przypada liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. To jednocześnie pierwszy piątek miesiąca. Do chorych będziemy jeździć od 9.00. Od 16.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i możliwość spowiedzi.

7. W sobotę będziemy pielgrzymować na Diecezjalne spotkanie KŻR do Smardzewa. Wyjazd o godz. 8.00. Koszt 30 złotych. Są jeszcze wolne miejsca.

8. Dziękujemy wszystkim, którzy zgromadzili się w środę na wspólną modlitwę Koronką do Miłosierdzia Bożego na ulicach miast.

9. W przyszłą niedzielę zapraszamy na spotkanie organizacyjne dzieci pierwszokomunijne i ich rodziców. Spotkanie odbędzie się po Mszy świętej o godz. 11.00. Również w przyszłą niedzielę zapraszamy na spotkanie organizacyjne kandydatów do bierzmowania, które odbędzie się po Mszy Świętej o godz. 17.00.

10. Zapraszamy na pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Wszelkich informacji udziela ks. Arkadiusz.