AktualnościOgłoszenia Parafialne

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU / 1 października 2023 / OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś pierwsza niedziela października. W kościołach i we wspólnotach rodzinnych rozpoczęliśmy nabożeństwa różańcowe. Przez wstawiennictwo Bożej Rodzicielki, biorąc do rąk różaniec, prośmy Jej Syna o miłosierdzie dla nas i całego świata. Zachęcam do udziału w codziennym różańcu po Mszy Świętej o godz. 17.00. Dzieci zapraszamy od poniedziałku do piątku o godz. 16.00.

2. Pamiętajmy i przypominajmy innym, że za odmówienie jednej części różańca, czyli pięciu tajemnic w sposób ciągły, można uzyskać odpust zupełny.

3. W poniedziałek, 2 października, wspominamy Świętych Aniołów Stróżów. To liturgiczne wspomnienie ma nam przypominać, że każdy z nas ma swojego Anioła Stróża, którego zadaniem jest bronić nas przed niebezpieczeństwami duszy i ciała. Jednak by było to możliwe, musimy być uważni na jego natchnienia. Nie zapominajmy również każdego dnia polecać się opiece tego Bożego wysłannika.

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Pamiętajmy, że z daru miłosierdzia Bożego możemy korzystać zwłaszcza przez ręce kapłanów. Dlatego w czwartek podczas wieczornej Eucharystii o godz. 17.00 prosimy o liczne i święte powołania do kapłaństwa, o wytrwanie dla tych, którzy zostali już powołani do pracy w Winnicy Pańskiej. A w pierwszy piątek miesiąca wprost doświadczajmy miłosiernej miłości płynącej z przebitego Jezusowego Serca, odnawiając naszą komunię z Bogiem i braćmi. Okazja do spowiedzi świętej w naszym kościele będzie w następujących godzinach: 6.30 – 7.00 oraz 16.00 – 17.00. Od godz. 9.00 będziemy jeździć do chorych. W pierwszą sobotę Niepokalanemu Sercu Bożej Matki oddajemy nasze rodziny i całą wspólnotę parafialną – zapraszam na Mszę Świętą i pierwszosobotnie nabożeństwo o godz. 7.00.

5. 7 października przypada wspomnienie NMP Różańcowej. W Smardzewie odbędzie się VIII Diecezjalna Pielgrzymka członków KŻR. Z naszej parafii organizujemy wyjazd. Opiekę duchową będzie sprawował ks. Leszek. Koszt wyjazdu 25 złotych. Zapisy w zakrystii kościoła. Jednocześnie informujemy, że z racji pielgrzymki nie będzie Mszy Świętej o godz. 9.00. Wyjazd o godz. 7.40.

6. Dzieci klas III i IV otrzymały deklaracje przystąpienia do uroczystości komunijnych. Prosimy, aby rodzice złożyli te deklaracje do kancelarii parafialnej w godzinach jej urzędowania do końca października. Dzieci spoza naszej parafii dostarczają zgodę proboszcza swojej parafii. Dzieci klas III chrzczone poza naszą parafią dostarczają akty chrztów.

7. Prosimy kandydatów do bierzmowania (uczniów klas II szkoły średniej) o odbiór deklaracji w kancelarii parafialnej lub zakrystii.

8. W czwartek, 5 października, w liturgii wspominamy wyjątkową polską Świętą – Siostrę Faustynę Kowalską (1905-1938) ze Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Święty Jan Paweł II zwykł ją nazywać „iskrą Bożego miłosierdzia”, która wyszła z Polski. Przez jej wstawiennictwo prośmy o miłosierdzie Boże dla samych siebie i dla całego świata. Tylu wiernych w różnych wspólnotach Kościoła powszechnego modli się słowami Koronki do miłosierdzia Bożego. My, Polacy, bądźmy przykładem naśladowania duchowości i pobożności Świętej Siostry Faustyny.

9. W przyszłą niedzielę kazania wygłosi ks. Stanisław, duszpasterz z Częstochowy. Po Mszy i różańcu o godz. 17.00 zapraszamy na spotkanie z ks. Stanisławem w salce parafialnej.