AktualnościOgłoszenia Parafialne

DWUDZIESTA SZÓSTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU / 25 września 2022 / OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś dwudziesta szósta niedziela w ciągu roku liturgicznego. Po raz kolejny obchodzony jest dzisiaj Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Modlitwą wspieramy wszystkich, którzy z powodu wojny, prześladowań i innych trudności musieli opuścić rodzinny kraj, aby doświadczali życzliwości i odpowiedniej pomocy w nowych środowiskach.

2. W środę o godz. 15.00 zapraszamy na Koronkę na ulicach naszego miasta. Modlitwa odbędzie się w stałych miejscach naszej parafii. Serdecznie zapraszamy!

2. W czwartek, 29 września, przypada święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Święci Archaniołowie to szczególni Boży posłańcy. Niech ich wstawiennictwo wyprasza nam Bożą opiekę.

3. W piątek, 30 września, w liturgii wspominamy Świętego Hieronima, który całe życie poświęcił poznawaniu Pisma Świętego. Przetłumaczył Biblię z języka greckiego na język łaciński (tzw. „Wulgata”). Pozostawił ważną myśl, że „Nieznajomość Pisma Świętego jest nieznajomością Chrystusa”.

4. W najbliższą sobotę rozpoczniemy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach różańcowych: dzieci na godz. 16.00 od poniedziałku do piątku; młodzież i dorosłych codziennie po Mszy Świętej o godz. 17.00. Dzieci będą otrzymywać pamiątki uczestnictwa w różańcu.

5 W sobotę przypada pierwsza sobota miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 7.00 zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu. Adoracja zakończy się Mszą Świętą w intencji KŻR o godz. 9.00.

6. Najbliższa niedziela będzie pierwszą niedzielą miesiąca. Zapraszamy na ostatnią procesję eucharystyczną w tym roku.

7. W dniach 19 – 26 lutego 2023 r. organizujemy pielgrzymkę do Ziemi Świętej. Wszelkich informacji udziela ks. Arkadiusz.

8. W dniu 8 października odbędzie się Diecezjalna Pielgrzymka KŻR do Smardzewa. Nasza parafia organizuje wyjazd na to spotkanie modlitewne. Zapisy i więcej informacji uzyskamy na spotkaniu KŻR w najbliższą sobotę po Mszy Świętej o godz. 9.00.

9. Bardzo dziękuję za wszelkie ofiary wpływające na witraże do naszego kościoła. Do końca października zostaną zamontowane kolejne witraże: bł. kardynała Stefana Wyszyńskiego, którego sponsorem jest p. Maria Przybysz, św. Andrzeja Boboli, sponsorem jest p. Andrzej Oniśk z rodziną, św. Stanisława Kostki, który będzie darem od parafian, św. Stanisława biskupa i męczennika, sponsorem jest p. Jerzy Bartosiak.

9. W środę zapraszamy do modlitwy Koronką do Miłosierdzia Bożego na ulicach miast. W naszej parafii modlić się będziemy przy MCK, przy krzyżu na ul. Kolonia i przy figurze na ul. Wspólnej.

10. Bardzo dziękujemy klerykowi Michałowi za miesięczny pobyt na praktyce katechetycznej w naszej wspólnocie parafialnej.