AktualnościOgłoszenia Parafialne

DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU / 19 czerwca 2022 / OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś przypada dwunasta niedziela zwykła w roku liturgicznym. Centrum każdej niedzieli jest Eucharystia, czyli pamiątką męki, śmierci i zmartwychwstania Chrystusa. Te wydarzenia zbawcze przypominają nam o wielkiej miłości Boga do człowieka. Niech ta świadomość towarzyszy nam na drogach nowego tygodnia. Dzisiaj o godz. 12.30 ks. Sebastian Trędowicz odprawi Mszę Świętą prymicyjną. Dziękujemy za jego obecność i życzymy wielu łask na drodze Chrystusowego powołania.

2. Jutro, w poniedziałek, 20 czerwca, przypada Międzynarodowy Dzień Uchodźcy. ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 2000 roku. Będziemy modlić się za wszystkich, którzy z różnych względów musieli opuścić kraj ojczysty, aby byli otaczani szacunkiem i doświadczali niezbędnej pomocy i życzliwości wśród innych narodów.

4. W czwartek, 23 czerwca, przypada Dzień Ojca.

5. Czwartek jest ostatnim dniem oktawy Bożego Ciała. Zapraszamy do uczczenia tego dnia wspólną procesją eucharystyczną.

6. W piątek, 24 czerwca, przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. To także z inicjatywy Świętego Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów.

7. Piątek jest także dniem zakończenia roku szkolnego. Zapraszamy dzieci i młodzież, nauczycieli i wychowawców na Mszą Świętą o godz. 8.00, w czasie której będziemy w sposób szczególny dziękować za trud całorocznej pracy i prosić o Bożą opiekę na czas wakacji.

8. W sobotę, 25 czerwca, przypada liturgiczna uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela. Ze względu na przypadającą w piątek uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa została przeniesiona na dzień 25 czerwca.

9. Jutro grupa parafian na czele z ks. Arkadiuszem wyjeżdża do Łagiewnik. Jest to pielgrzymka dziękczynna za 25 lat istnienia parafii. W sobotę w godzinach 17.30 – 19.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu i modlitwy dziękczynne. W niedzielę o godz. 17.00 ks. bp Roman Marcinkowski wraz z proboszczami i wikariuszami, którzy duszpasterzowali w naszej parafii odprawi Mszę Świętą dziękczynną. Bardzo serdecznie zapraszamy na tę uroczystość wszystkich parafian.

10. Od jutra ruszają zapisy na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. W tym roku Grupa Żółto-Zielona idzie razem jak w latach ubiegłych. Przewodnikiem Grupy Żółtej jest nasz wikariusz ks. Arkadiusz Ronowicz. Serdecznie zachęcamy do pielgrzymowania! Spotkanie pielgrzymkowe dla Grupy Żółtej odbędzie się 3 lipca w Parafii Miłosierdzia Bożego w Gostyninie. Rozpoczniemy Mszą Świętą o godz.19, a później wspólną agapą!