XXIX Niedziela zwykła przeżywana jest w kościele katolickim jako Niedziela Misyjna. W naszej parafii gościliśmy niezwykłego misjonarza – ks. Aleksandra Sewastianowicza z Białorusi. 

Ks. Aleksander jest proboszczem maleńkiej parafii Mir na Białorusi. W miejscowości liczącej ok. 3 tys. mieszkańców jest zaledwie 32 katolików. Kościół katolicki odzyskał swoją świątynię zaledwie kilka lat temu. Ks. Aleksander jest tam pierwszym proboszczem. Z wielkim wysiłkiem podjął się bieżących remontów kościoła oraz organizacji życia parafialnego. Nie krył tego, że jedo najważniejszym teraz zadaniem jest “szukanie” pieniędzy na funkcjonowanie parafii. Stąd jest niemalże nieustannie w drodze. Głosi rekolekcje, kazania, odwiedza parafie w Polsce i zachodniej Europie. Co uzbiera – zawozi do swojej parafii. Choć jego wspólnota parafialna jest tak maleńka, to są w niej ludzie, którzy pracę gospodarczą podejmują pod nieobecność proboszcza. Sami też codziennie gromadzą się w świątyni na modlitwę, by wypraszać potrzebne łaski dla swojej parafii, proboszcza i siebie. A także dla mieszkańców Miru. Wielu – o czym także wspominał ks. Aleksander przychodzi do kościoła katolickiego. Prawosławni, poszukujący  oraz niewierzący. Chcą porozmawiać, proszą o modlitwę i o błogosławieństwo. Tego ani ksiądz, ani wspólnota im nie odmawia. Może dlatego wspólnota powoli, ale wzrasta.

Ks. Aleksander prosi nas – w miarę możliwości – o wsparcie. Zbierał po mszach św. ofiary, pozostawił także nr konta bankowego, na które możemy dokonywać wpłat z przeznaczeniem na parafię św. Mikołaja w Mirze.

Nordea Bank Polska  34 1440 1387 0000 0000 0986 8507

Ks. Aleksander przybędzie do nas w grudniu. Poprowadzi rekolekcje adwentowe. Otoczmy ks. Aleksandra naszą codzienną modlitwą.

     {gallery}Oleg{/gallery}

Dodaj komentarz