Aktualności

Gostynińska Nocna Droga Krzyżowa

Gostynińska Nocna Droga Krzyżowa to wyzwanie 18 km. Człowiek zdany jest wyłącznie na siebie i własne siły. Dostajesz trasę oraz rozważania 14 stacji męki Jezusa. Doświadczenie bólu, zmęczenia, ale dzięki temu człowiek sprawdza i przekracza siebie.
To ćwiczenie fizyczne i duchowe, po którym każdy może zostać odmieniony. Zgłoszenia trzeba dokonać przez wypełnienie formularza. Oto link: Tutaj kliknij
Spotkanie organizacyjne odbędzie się 22 marca 2021r. o godz. 17.30 w Parafii Miłosierdzia Bożego w Gostyninie. Na spotkaniu zostanie przekazana trasa Nocnej Drogi Krzyżowej!
Zasady:
1. W czasie Drogi Krzyżowej poruszać się w zwartych grupach lub indywidualnie stosując się do zasad epidemiologicznych
2. Każda osoba posiada założone elementy odblaskowe.
3. Na drogach należy poruszać się zgodnie z zasadami ruchu drogowego.
4. Podczas czytania rozważań kolejnych stacji Drogi Krzyżowej oraz innych postojów zajmować miejsce rozważnie pamiętając o innych uczestnikach.
5. Dbać o bezpieczeństwo własne oraz innych.
W czasie Drogi Krzyżowej obowiązuje Reguła Milczenia. Obowiązuje ona od momentu rozpoczęcia Drogi Krzyżowej. Uszanuj prawo innych uczestników do głębszego przeżycia Misterium Drogi Krzyżowej dzięki spotkaniu z Bogiem w ciszy i skupieniu. Zwróć uwagę osobom nieprzestrzegającym tą regułę.
Przypominamy, że każdy uczestnik Gostynińskiej Nocnej Drogi Krzyżowej odpowiada sam za siebie. Przed wyjściem proponujemy poinformować kogoś z rodziny, że wybieramy się na daną trasę, zabrać ze sobą telefon komórkowy. Na trasie nie ma zabezpieczenia medycznego oraz samochodów towarzyszących. W razie problemów ze zdrowiem lub opadnięcia z sił, uczestnicy na własną rękę organizują sobie pomoc.