Promyki Miłosierdzia na 14 Konkursie Piosenki Religijnej Gralewo 2014.

23 listopada w Centrum Kultury w Żyrardowie po raz 18. odbyła się “Cecyliada” – Przegląd piosenki (nie tylko religijnej) „Cała ziemia śpiewa z księdzem Bosko”.

Cecyliada to przegląd organizowany ku czci św. Cecylii – patronki muzyki kościelnej, chórów, poetów, śpiewaków i zespołów wokalno-muzycznych, muzyków.

W jubileuszowym roku 200. rocznicy urodzin św. Jana Bosko, organizatorzy – Oratorium św. Jana Bosko w Żyrardowie – pragnęli, by przegląd zachęcił do poznania osoby świętego
i utrwalił w pamięci Jego historię życia.

W przesłuchaniu wzięło udział 198 osób zgrupowanych w 13 zespołach. Gwiazdą programu była formacja „Acoustic Prasie”, zaś imprezami dodatkowymi – Konkurs plastyczny na scenkę z życia ks. Bosko oraz na komiks o tym świętym.

Tydzień później – w sobotę 29 listopada – odbyła się Cecyliada w Starym Gralewie.

W obu przeglądach wzięła udział nasza schola Promyczki Miłosierdzia. W Żyrardowie zaśpiewała dwie piosenki: „Emanuel” i „Ty ukochałeś” (to piosenka o św. Janie Bosko), w Gralewie tylko jedną („Emmanuel”) z racji na dużą ilość zgłoszonych uczestników. .

Dzieci zaśpiewały bardzo ładnie, przynosząc chlubę naszej parafii. Z obu przeglądów schola przywiozły pamiątki.

Najważniejszym jednak celem zawsze jest integracja dzieci ze sobą i uczenie śpiewania bez rywalizacji i zazdrości. Wspaniałą okazją ku temu w Żyrardowie dała zabawa wraz z innymi uczestnikami przeglądu podczas koncertu zespołu „Acoustic Prasie” Dzieci świetnie bawiły się przed sceną. Oczywiście podczas obydwu wyjazdów obowiązkowo został „zaliczony” McDonald.

{gallery}gralewo{/gallery}

 {youtube}ODBy_9hjdek{/youtube}

Dodaj komentarz