Ogłoszenia Parafialne

I Niedziela Adwentu 2.12.12.r.

1.    Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Upłynie on pod hasłem: „Być solą ziemi”. Program tego roku wpisuje się w ogłoszony przez papieża Benedykta XVI, Rok Wiary.

 

Będziemy starali się rozbudzić naszego ducha apostolskiego, aby odważnie przemieniać świat zgodnie z zamysłem Bożym i służyć braciom.
2.    Jednocześnie weszliśmy w Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Dobrze wykorzystajmy go dla odnowienia i umocnienia więzi z Bogiem i bliźnimi. Ze szczególną uwagą wpatrujmy się w Maryję, która jest najpiękniejszym wzorem adwentowego oczekiwania na przyjście Odkupiciela. Starajmy się naśladować Jej bezgraniczne zawierzenie oraz oddanie Bogu i ludziom.
3.    W dni powszednie Adwentu zapraszamy na Msze wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, tak zwane roraty. Do licznego udziału w Roratach, odprawianych w naszym kościele codziennie o godz. 6.45, serdecznie zapraszamy dzieci (z lampionami), młodzież i dorosłych. Niech też nie zabraknie podejmowanych dobrowolnie umartwień, zwłaszcza powstrzymania się od hucznych zabaw. Codziennie po roratach nowenna do Matki Bożej przygotowująca nas do Uroczystości Niepokalanego Poczęcia.
4.    Dziś pierwsza niedziela grudnia. Po sumie krótka adoracja Najświętszego Sakramentu, zakończona błogosławieństwem.  
5.    6 grudnia, przypada liturgiczne wspomnienie Świętego Mikołaja, biskupa. Tego dnia tradycyjnie obdarujemy prezentami nasze dzieci i bliskich. Niech to liturgiczne wspomnienie Świętego Mikołaja usposobi nas także do szerokiego otwarcia oczu i serca na te dzieci, o których bliscy zapomnieli albo się ich wyparli. Ale niech oprócz wielu podarunków nie zabraknie także daru naszej modlitwy w ich intencji przez wstawiennictwo tego wspaniałego Świętego Biskupa.
6.    Pamiętajmy o wsparciu potrzebujących, choćby przez zakup świec Caritasu, które są już do nabycia w naszym kościele. Zakup świecy w cenie 6 zł (mała) lub 12 zł (w kształcie kuli) jest jednocześnie naszym wsparciem dla potrzebujących polskich dzieci. Do każdej świecy jest dodawana kartka świąteczna z propozycją chrześcijańskiego przeżycia Wigilii. Świecę Caritasu zapalamy podczas Wieczerzy Wigilijnej, a po Wigilii możemy zanieść ją na cmentarz, na groby naszych bliskich.
7.    W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 16.00, w piątek od 15.00. Na progu Adwentu serdecznie zachęcam do skorzystania z sakramentu pokuty.
8.    W sobotę, 8 grudnia, przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Tego dnia pochylimy się nad tajemnicą wiary, która mówi, że Pan Bóg, wybierając Maryję na Matkę swego Syna, zachował Ją od grzechu pierworodnego. Msze Święte o godz. 6.45 i o 17.00. Z tą Uroczystością związane jest objawienie Matki Bożej w Montechiari we Włoszech. W 1947 r. Matka Boża powiedziała do włoskiej pielęgniarki: “pragnę, aby każdego roku w dniu 8 grudnia w południe obchodzono uroczyście Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą wielkie i liczne nawrócenia”. Zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu w godzinie łaski – od godz. 12 do 13. Po adoracji msza św. dla członków Kół Żywego Różańca.
9.    Rekolekcje adwentowe przygotowujące nas duchowo do Świąt Bożego Narodzenia będziemy przeżywać od następnej – II Niedzieli Adwentu: 9 – 11 grudnia. Poprowadzi je o. Krzysztof Ziętkowski, Oblat NMP z Lublina. Serdecznie zachęcamy do takiego zaplanowania sobie czasu, by każdego dnia móc uczestniczyć w rekolekcjach słuchając Bożego Słowa, odbyć spowiedź rekolekcyjną  i przystąpić do Komunii św. Program rekolekcji w gablocie i na stronie internetowej.
10.    Zapraszamy serdecznie w dniu jutrzejszym na mszę św. o godz. 17.00 członków parafialnych zespołów synodalnych. Po mszy św. krótkie spotkanie organizacyjne.  
11.    Spotkania przygotowawcze do I Komunii św., dla dzieci z kl. II i ich rodziców w sobotę, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia o godz. 10.00. Dla dzieci z klas IV i ich rodziców wyjątkowo w przyszłą niedzielę po mszy św. dziecięcej.
12.    Od 12 już lat w II Niedzielę Adwentu modlimy się w intencji Kościoła na Wschodzie i wspieramy go materialnie. Nasze ofiary na Kościół na Wschodzie będziemy mogli złożyć do puszek po Mszach Świętych w przyszłą niedzielę.
13.    W przyszłą niedzielę odbędzie się w naszej świątyni kiermasz Warsztatów Terapii Zajęciowej. Jak co roku uczestnicy Warsztatów przygotowali bardzo ciekawe propozycje na Boże Narodzenie. Kiermasz rozpocznie się po mszy św. o godz. 7.00 i potrwa do południa.
14.    Do nabycia są kalendarze ścienne na 2013 r. w cenie 4 zł . Dochód ze sprzedaży zasili fundusz oazowy.
15.    Wczoraj w Płońsku odbył się Międzynarodowy Turniej Tenisa Stołowego. Brała w nim udział młodzież z naszej parafii (ministranci i jedna scholanka).  Dziękujemy za zaangażowanie i poświęcony czas.
16.    Parafialne Koło Caritas będzie wydawać artykuły spożywcze dla rodzin niezamożnych w sobotę 15 grudnia w godz. od 15.30 do 19.00

 

Dodaj komentarz