Ogłoszenia Parafialne

I Niedziela Adwentu 27.11.16 r.

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy czas Adwentu – czas świętego i radosnego oczekiwania na spotkanie ze Zbawicielem w święta Bożego Narodzenia i w dniu ostatecznym.
 2. Rozpoczynamy dziś także nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Pod hasłem: „Idźcie i głoście”. Wieńczy ono program duszpasterski, jaki realizowaliśmy przez ostatnie lata od 2013 roku. W tym czasie pogłębialiśmy naszą wiarę i osobiste relacje z Panem Bogiem, również wzajemne między sobą w rodzinach i we wspólnocie Kościoła. Na nowo odkrywaliśmy wartość naszego chrztu, także jako naród, radując się 1050. rocznicą chrztu Polski, a teraz mamy stawać się autentycznymi świadkami Chrystusa i Jego Ewangelii. Kiedyś Apostołów, a dziś każdego z nas Pan Jezus posyła, abyśmy świadczyli, że tylko w Panu Bogu pełnym miłości i miłosierdzia człowiek może osiągnąć prawdziwe szczęście.
 3. Najlepszym wzorem przygotowania się na przyjście Pana Jezusa jest Maryja – Matka Pana Jezusa. Zapraszamy serdecznie na Roraty, czyli Msze Święte o Matce Bożej. Codziennie o godz. 6.50. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych z lampionami. Rodziców prosimy, by w miarę swoich możliwości zechcieli dzieciom towarzyszyć im w drodze do kościoła, a później do szkoły. W ten sposób, w blasku światła lampionów roratnych i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Niech nie zabraknie też podejmowanych dobrowolnych umartwień.
 4. W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota grudnia. W czwartek wspominamy ustanowienie Eucharystii i sakramentu kapłaństwa. Po mszy św. wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.00. Ofiarujemy ją w intencji nowych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego W piątek adoracja od 15.00. Spowiedź pierwszopiątkowa od 16.00. Dzieci z klas IV prosimy, by comiesięczną spowiedź odbyły podczas rekolekcji. Odwiedziny chorych od godz. 9.00. W sobotę o godz. 9.00 msza św. dla członków Kół Żywego Różańca.
 5. Za tydzień pierwsza niedziela grudnia. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu.
 6. Rekolekcje adwentowe będziemy przeżywać przed III Niedzielą Adwentu: 9 – 11 grudnia. Poprowadzi je ks. Piotr Marzec, Wicedyrektor szkół katolickich w Sikorzu
 7. Od I Niedzieli Adwentu Caritas Polska rozpoczyna akcję: Wigiijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Zakup świecy w cenie 6 zł (mała) lub 12 zł (w kształcie kuli), jest wsparciem dla polskich dzieci.
 8. Dziś po mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych i ich rodziców.
 9. LXIII Synod diecezji płockiej postanowił, by kadencja parafialnej rady duszpasterskiej trwała 5 lat. Po tym okresie rada ulega rozwiązaniu, a Proboszcz parafii powołuje nową radę. Ks. Proboszcz uczynił to dziś podczas mszy św. o godz. 9.00. Nowi członkowie parafialnej rady duszpasterskiej – liderzy parafialnych grup duszpasterskich – otrzymali nominacje podpisane przez ks. Dziekana oraz złożyli przyrzeczenia. Skład osobowy nowej rady duszpasterskiej zamieszczony jest w najnowszym numerze parafialne j gazety „W promieniach miłosierdzia” oraz na stronie parafialnej. Otoczmy radę parafialną serdeczną modlitwą. Najbliższe spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej we wtorek o godz. 17.45. 
 10. W sobotę pielgrzymka do Torunia na XXV rocznicę powstania Radia Maryja. Wyjazd o godz. 8.00
  z parkingu. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy – do środy u pani Ewy lub u pani Marii Przybysz.
 11. Za tydzień, w drugą niedzielę Adwentu, przypada Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. W kościele odbędzie się zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy temuż Kościołowi.
 12. W środę liturgiczne wspomnienie św. Andrzeja. Wszystkim solenizantom, a szczególnie nam posługującym – p. Andrzejowi, organiście i p. Andrzejowi, nadzwyczajnemu szafarzowi eucharystii składamy serdeczne życzenia. Wszystkich otoczmy także modlitwą.
 13. Pan organista roznosi opłatki wg następującego porządku:

Wtorek – ul. Wierzbowa, Żeromskiego, Wyspiańskiego, Konopnickiej

Środa – ul. Zazamczedomy prywatne, Biernackiego, Jarmolińskiego, Treli, Rewekanta, Makulińskiego,  
              Morenowa, Górna, Ziemowita, Kwiatowa

Czwartek – ul. Targowa, Zazamcze bloki, Dybanka blok 30, Moniuszki

Piątek – ul Dybanka, Wspólna domy prywatne, Gościnna, Sąsiedzka, Zakładowa domy prywatne,
               Piechota, Kopernika domy prywatne

Sobota – ul. Zakładowa bloki, Wspólna blok 4 i 31, Kopernika blok 3

Dodaj komentarz