Ogłoszenia Parafialne

I Niedziela Adwentu 3.12.17 r.

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy czas Adwentu – czas świętego i radosnego oczekiwania na spotkanie ze Zbawicielem w święta Bożego Narodzenia i w dniu ostatecznym.
 2. Wraz z Adwentem rozpoczynamy nowy rok liturgiczny i duszpasterski. W Kościele w Polsce podejmujemy dwuletnią tematykę związaną z sakramentem bierzmowania pod ogólnym hasłem: „Duch, który umacnia miłość…”. Będzie to kontynuacja zakończonego cyklu związanego z sakramentem chrztu. W pierwszym, dziś rozpoczynającym się, roku będzie towarzyszyć nam hasło: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”.
 3. Najlepszym wzorem przygotowania się na przyjście Pana Jezusa jest Maryja – Matka Pana Jezusa. Zapraszamy serdecznie na Roraty, czyli Msze Święte o Matce Bożej. Codziennie o godz. 6.50. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych z lampionami. Rodziców prosimy, by w miarę swoich możliwości zechcieli dzieciom towarzyszyć im w drodze do kościoła, a później do szkoły. W ten sposób, w blasku światła lampionów roratnych i świec, rozbudźmy w naszych sercach oczekiwanie na przyjście Chrystusa. Niech nie zabraknie też podejmowanych dobrowolnych umartwień.
 4. Dziś pierwsza niedziela grudnia. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu.
 5. Od I Niedzieli Adwentu Caritas Polska rozpoczyna akcję: Wigiijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Zakup świecy w cenie 6 zł (mała) lub 12 zł (w kształcie kuli), jest wsparciem dla polskich dzieci.
 6. W środę wspominamy św. Mikołaja. Pamiętamy o tych, którzy obdarują nas upominkami. Dzieci niech szczególnie pamiętają o Roratach w tym dniu.
 7. W piątek, 8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, święto patronalne młodzieży żeńskiej. Msze Święte o godz. 6.50  i 17.00. Chociaż jest to dzień pracy, zachęcamy do licznego udziału we Mszy Świętej. Matka Boża powiedziała do włoskiej pielęgniarki: „pragnę, aby każdego roku w dniu 8 grudnia w południe obchodzono uroczyście Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą wielkie i liczne nawrócenia. Zapraszamy na modlitwę w godzinie łaski w piątek od godz. 12.00 do 13.00.  Można też w tej godzinie modlić się w domu.Z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 8. Rekolekcje adwentowe będziemy przeżywać przed III Niedzielą Adwentu: 15 – 17 grudnia. Poprowadzi je o. Zbigniew Matejek OMI.
 9. Centrum Medyczne Badań Profilaktycznych i Przesiewowych z Poznania zaprasza 7 grudnia na badania USG do Medicusa.  Dokładne informacje na plakacie w gablocie.
 10. Za tydzień, w drugą niedzielę Adwentu, przypada Dzień Modlitw za Kościół na Wschodzie. Oprócz modlitwy będziemy też mogli złożyć ofiarę do puszek na pomoc Kościołom Wschodu. 
 11. Gdyby ktoś z parafian chciał ofiarować do kościoła choinki, to prosimy o zgłoszenia w tym tygodniu.  

Dodaj komentarz