Ogłoszenia Parafialne

I Niedziela Wielkiego Postu 14.02.16 r.

 1. Każdy z nas ma takie dziedziny swojego życia, które wymagają uporządkowania, zmiany zwyczajów czy nawyków. Rozpoczęty okres Wielkiego Postu to czas pokuty i przemiany własnego życia. Taką okazją są różne umartwienia czy wyrzeczenia bądź też dobre postanowienia.
 2. Zapraszamy na Wielkopostne nabożeństwa pokutne:
 3. DROGA KRZYŻOWA – w każdy piątek o godz. 16.00 dla dzieci, dla młodzieży i dorosłych 
  o godz. 17.00, a po niej msza św. wieczorna. Dla dzieci jak co roku będzie pamiątka udziału
  w Nabożeństwach Drogi Krzyżowej.
 4. GORZKIE ŻALE – w każdą niedzielę o godz. 17.00 z kazaniem pasyjnym, po nich msza św. już bez homilii. 
 5. Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny, przy spełnieniu zwykłych warunków. Ofiary zbierane w piątki Wielkiego Postu przeznaczamy na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 6. Pamiętajmy, że okres wielkopostny to tzw. czas zakazany, okres pokutny w Kościele. Powstrzymajmy się więc od zabaw, tańców i dyskotek.
 7. Rekolekcje wielkopostne będziemy przeżywać w dniach 11 – 13  marca.
 8. Zakończyliśmy wczoraj Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy nadal do wspierania rodzin dotkniętych problemem uzależnienia od alkoholu naszą codzienną modlitwą. Warto ofiarować w tej intencji Drogę Krzyżową lub Gorzkie Żale. Zachęcamy również do podejmowania chociaż czasowej – na okres Wielkiego Postu – abstynencji. i do uzewnętrznienia tego zobowiązania przez wpis w Parafialnej Księdze Trzeźwości (na stoliku z tyłu kościoła).
 9. We wtorek po wieczornej Mszy św. spotkanie kandydatów do bierzmowania i ich animatorów. Na spotkanie kandydaci przynoszą indeksy oraz podpisane i wypełnione kartki z poprzedniej katechezy.
 10. W środę nowenna do MB Nieustającej Pomocy, a w czwartek po mszy św. wieczornej wystawienie najświętszego Sakramentu, modlitwy do św. JPII oraz możliwość adoracji do godz. 20.00.
 11. W czwartek po wieczornej Mszy św. spotkanie lektorów.
 12. Tym razem w trzecią sobotę miesiąca, 20 lutego – kolejne nabożeństwo z cyklu „Matka o wielu twarzach i jednym sercu”, przez które chcemy przygotować się na peregrynację obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Zapraszamy po Mszy Świętej o 17.00.
 13. Następna, II Niedziela Wielkiego Postu, zwana Ad Gentes, to dzień modlitwy w intencji misji
  i misjonarzy. W tym roku przeżywamy ją pod hasłem: „Miłosierni aż po krańce świata”. Ofiary zbierane w ten dzień do puszek przeznaczamy na pomoc polskim misjonarzom. Pomóc możemy także wysyłając smsa – dokładniejsze informacje na plakacie w gablocie.
 14. Za tydzień, po Mszy Świętej o 11.00 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej
 15. W poniedziałek 22 lutego, przypada 85 rocznica objawień Jezusa Miłosiernego św. s. Faustynie  w Płocku. Krąg Czcicieli Miłosierdzia Bożego przy parafii św. Stanisława Kostki w Płocku zachęca, by dziś aby zapalić symboliczne Światło Miłosierdzia w godz. 19.00 – 21.00 w oknach domów
  i mieszkań. Plakat o Akcji w gablocie.
 16. W sobotę 27 lutego organizujemy  wyjazd przez Płock do Czerwińska na Misterium Męki Pańskiej. Wyjazd o godz. 10.00. Powrót ok. 19.30. W programie udział we mszy św. ze święceniami Biskupa Mirosława Milewskiego w płockiej katedrze, następnie przejazd do Czerwińska, zwiedzanie sanktuarium oraz udział w Misterium.  Koszt 40 zł. Zapisy u ks. Wojciecha lub p. Ewy
 17. Od niedzieli 28 lutego rozpoczną się w naszej parafii spotkania dla narzeczonych. Tego dnia pierwsze spotkanie o godz. 19.00 w sali parafialnej. Następne w kolejne niedziele marca.
 18. Organizujemy wycieczkę na Białoruś. 27 czerwca – 1 lipca. Dokładny program w gablocie oraz na stronie internetowej. W programie: m.in. odwiedzimy Mir – parafię ks. Aleksandra.
 19. W Sikorzu kończą się dziś rekolekcje dla nadzwyczajnych szafarzy eucharystii. Na ich zakończenie Biskup Piotr Libera wręczy dokument przedłużający posługę naszemu szafarzowi,  p. Andrzejowi Ziółkowskiemu, oraz dokumenty ustanawiające nowych nadzwyczajnych szafarzy eucharystii. Wśród niech jest nasz parafianin p. Jacek Toruniewski. Od dziś parafia ma więc dwóch nadzwyczajnych szafarzy eucharystii. Pan Jacek ma 43 lata. Żona – Paulina, synowie – Filip i Szymon (obaj są ministrantami) oraz 5-cio miesięczna córeczka Julia. Oboje z żoną są członkami „rodzinnej gałęzi” Ruchu Światło – Życie, czyli Kościoła Domowego. Pan Jacek pracuje w Urzędzie Miasta Gostynin. Cieszymy się, że p. Andrzej co niedziela zanosi Chrystusa w Komunii św. 8 osobom, na p. Jacka już czekają dwie osoby chętne. Zachęcamy innych, zwłaszcza starszych, schorowanych parafian do skorzystanie z tej z posługi naszych nadzwyczajnych szafarzy eucharystii.

Dodaj komentarz