Ogłoszenia Parafialne

I Niedziela Wielkiego Postu 17.02.13 r.

 

 1. Środą Popielcową rozpoczęliśmy Wielki Post. Zachęcamy, by z okazji Wielkiego Postu podjąć jakieś dobre postanowienie. Zdaniem najwybitniejszych ojców duchownych obieranie postanowień jest najlepszą drogą dla człowieka, który pragnie przemiany w swoim życiu.

 

 

 

 

2. Wraz z rozpoczęciem Wielkiego Postu zapraszamy  na nabożeństwach wielkopostne:

 • DROGA KRZYŻOWA – w każdy piątek o godz. 16.00 dla dzieci, dla młodzieży i dorosłych o godz. 17.00, a po niej msza św. wieczorna. Dla dzieci jak co roku – pamiątka udziału w Nabożeństwach Drogi Krzyżowej.
 • GORZKIE ŻALE – w każdą niedzielę o godz. 17.00 z kazaniem pasyjnym, po nich msza św. już bez kazania. 

Serdecznie zapraszamy do udziału w tych nabożeństwach. Tradycyjnie ofiary zbierane w piątki Wielkiego Postu przeznaczamy na kwiaty do Grobu Pańskiego. Za udział w nabożeństwie Drogi Krzyżowej oraz w nabożeństwie Gorzkich Żali, można uzyskać  odpust zupełny. Warunkiem uzyskania odpustu jest wzbudzenie takiej intencji, stan łaski uświęcającej, wyrzeczenie się przywiązania do grzechu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża.

 1. Rekolekcje wielkopostne będziemy przeżywać od III niedzieli Wielkiego Postu, w dniach 3 – 6 marca. Poprowadzi je o. Antoni Sowa, Oblat NMP z Siedlec.
 2. Zakończyliśmy wczoraj Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy nadal do wspierania rodzin dotkniętych problemem uzależnienia od alkoholu naszą codzienną modlitwą. Może warto ofiarować w tej intencji Drogę Krzyżową lub Gorzkie Żale. Zachęcamy również do podejmowania chociażby czasowej – na okres Wielkiego Postu – abstynencji. Prosimy, aby uzewnętrznić to zobowiązanie składając podpis w Parafialnej Księdze Trzeźwości – jest wyłożona na stoliku z tyłu kościoła.
 3. Następna, II Niedziela Wielkiego Postu, zwana Ad Gentes – to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami pod hasłem „Pomagajmy misjonarzom w Roku Wiary”. Ofiary zbierane w ten dzień do puszek przeznaczamy na pomoc polskim misjonarzom. Komisja Episkopatu Polski ds. misji zachęca również do włączenia się akcję smsową – dokładniejsze informacje na plakacie w gablocie.
 4. Dziś po mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci pierwszokomunijnych oraz ich rodziców. Za tydzień – dla dzieci z klas IV i ich rodziców.
 5. Jutro – spotkanie lektorów dorosłych po mszy św. wieczorowej.
 6. Apostolat  „Złota  Róża”  organizuje 2 marca br. pielgrzymkę na Jasną Górę w duchu wynagrodzenia za profanację obrazu  Matki  Bożej w  Częstochowie. Podczas pielgrzymki odwieziemy Ryngraf Matki Bożej do Częstochowy. W programie Pielgrzymki jest  nocna  adoracja  w  kaplicy  Cudownego  Obrazu  Matki  Bożej. Przewidywany powrót w dniu 3 marca około godz. 9 00.  Koszt wyjazdu – uzależniony od ilości uczestników wyjazdu około 45 zł. Zapisy w kancelarii lub w zakrystii.
 7. Przypominamy o organizowanych pielgrzymkach: do Włoch w dniach 9 – 17 września br., do Ziemi Świętej w terminie 13 – 20 października br., do Lwowa i na Kresy na początku lipca. Szczegóły na plakatach w gablocie oraz na internetowej stronie parafii. Zachęcamy do szybkiej decyzji – trzeba dużo wcześniej rezerwować miejsca pobytu.
 8. W niedzielę 3 marca, po mszach św. członkowie Parafialnego Koła Caritas parafialnego będą zbierać ofiary do puszek, które zostaną przeznaczone na zakup żywności do paczek świątecznych dla potrzebujących. Paczki te będą wydawane w sobotę 16 marca. Za każdy dar składamy serdeczne Bóg zapłać.

 

 

 

Dodaj komentarz