Ogłoszenia Parafialne

I Niedziela Wielkiego Postu 18 lutego 2018 r.

  1. Zakończyliśmy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Nadal zachęcamy do wspierania rodzin dotkniętych problemem uzależnienia od alkoholu naszą modlitwą. Zachęcamy również do podejmowania chociaż czasowej – na okres Wielkiego Postu – abstynencji i do uzewnętrznienia tego zobowiązania przez wpis w Parafialnej Księdze Trzeźwości (na stoliku z tyłu kościoła).
  2. W środę po mszy św. wieczornej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy a w czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.00.
  3. W środę po Mszy św. i nowennie do MB Nieustającej Pomocy spotkanie Koła Biblijnego dorosłych.
  4. Zapraszamy na Wielkopostne nabożeństwa pokutne:
  • DROGA KRZYŻOWA – w każdy piątek o godz. 16.00 dla dzieci; dla młodzieży i dorosłych
    o godz. 17.00. a po niej msza św. wieczorna.
  • GORZKIE ŻALE – w każdą niedzielę o godz. 17.00 z kazaniem pasyjnym, po nich msza św. bez homilii.

5.Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny, przy spełnieniu zwykłych warunków. Ofiary zbierane w piątki Wielkiego Postu przeznaczamy na kwiaty do Grobu Pańskiego.
6. W czwartek, 22 lutego, przypada 87 rocznica objawień św. Faustynie w Płocku. Płocki Krąg Czcicieli Bożego Miłosierdzia przy parafii katedralnej zwraca się z prośbą, aby tego dnia zapalić ŚWIATŁO MIŁOSIERDZIA w oknach swoich domów od godz. 19.00 do 21.00. Niech to światło będzie zamanifestowaniem naszej przynależności do Jezusa Chrystusa i znakiem wdzięczności za wybór naszej płockiej diecezji i naszej Ojczyzny na miejsce Objawień.
7. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej w piątek o godz. 18.00.
8. W piątek po Drodze Krzyżowej i mszy św. spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.
9. W następną niedzielę po mszy św. o godz. 11.00, ks. Jarosław zaprasza na krótkie spotkanie rodziców dzieci ze scholi i ministrantów. 
10. Następna, II Niedziela Wielkiego Postu, zwana Ad Gentes, to dzień modlitwy, postu i Solidarności z misjonarzami. W tym roku pod hasłem: „Uczniowie – misjonarze mocą Ducha Świętego”. Ofiary zbierane w ten dzień do puszek przeznaczamy na pomoc polskim misjonarzom.
11. Apostolat Złota Róża i KŻR w dniach 3 – 4 marca br. organizują pielgrzymkę do Sanktuarium Krwi Chrystusa i na Jasną Górę. Dokładne informacje na plakacie w gablocie. Zapisy u p. Ewy.
12. Nadchodzi czas rozliczeń z fiskusem. Z prośbą o odpisanie 1% naszego podatku na pomoc swemu dziecku Krzysiowi, dotkniętemu porażeniem mózgowym, zwraca się jego mama, p. Kałębasiak z ul. Figielskiego. Dokładne informacje – na afiszu w gablocie oraz na stronic internetowej parafii. O wsparcie proszą instytucje kościelne – Caritas, Metanoia – pisma informacyjne w gablocie.
13. Z prośbą o wsparcie na leczenie swojej córki, dwu i pół letniej  Weroniki, zwrócili się rodzice, nasi parafianie z Kraśnicy. Lekarze wykryli u niej złośliwy nowotwór, tzw. nerwiak zarodkowy. Dziewczynka przeszła już kilka operacji  i zabiegów, ale to nie kończy leczenia. W marcu ma zaplanowaną immunoterapię. Nie jest ona refundowana, a jej koszt to ok. 690 tys. zł. Ks. Proboszcz wyraził zgodę na zbiórkę ofiar do puszek po mszach św. w dzisiejszą niedzielę. Na pomoc chorej Weronice, możemy również odpisać 1% naszego podatku. Ulotki dostępne u zbierających ofiary.   
14. Wczoraj odbyły się rejonowe rozgrywki w piłkę nożną ministrantów. Nasi ministranci w kategorii szkół podstawowych zdobyli I miejsce i zapewnili sobie awans do finałów diecezjalnych. Ministrantom gratulujemy i życzymy sukcesów w finałach.

11. Komunikat Wikariusza Generalnego
W odpowiedzi na apel Papieża Franciszka przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski ks. arcybiskup Stanisław Gądecki, zwrócił się do biskupów w Polsce z prośbą, aby dzień 23 lutego 2018 r. był całej Polsce dniem modlitwy i postu w intencji pokoju w Demokratycznej Republice Konga i w Południowym Sudanie.

Odpowiadając na tę prośbę zachęcam Czcigodnych Księży, aby piątek 23 lutego br. był dniem, w którym  w świątyniach naszej diecezji odprawione zostaną Msze św. lub nabożeństwa we wspomnianej intencji. Prośby dobrego Boga, poprzez modlitwę i post o to, aby w Demokratycznej Republice Konga i Południowym Sudanie nastał tak bardzo potrzebny pokój.

              Płock, dnia 15 lutego 2018 r.

† Mirosław Milewski
Wikariusz Generalny

12. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Pawła Cieszewskiego. „Wieczny odpoczynek…”.

 

 

 

 

Dodaj komentarz