Ogłoszenia Parafialne

I Niedziela Wielkiego Postu 22.02.15 r.

 1. Każdy z nas ma takie dziedziny swojego życia, które wymagają uporządkowania, zmiany zwyczajów czy nawyków. Rozpoczęty okres Wielkiego Postu to czas pokuty i przemiany własnego życia.
 2. W Wielkim Poście zapraszamy na nabożeństwa pokutne:
 • DROGA KRZYŻOWA – w każdy piątek o godz. 16.00 dla dzieci, a dla młodzieży i dorosłych
  o godz. 17.00, a po niej msza św. wieczorna. Dla dzieci – pamiątka udziału w Drodze Krzyżowej.
 • GORZKIE ŻALE – w każdą niedzielę o godz. 17.00 z kazaniem pasyjnym, po nich msza św.
 1. Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej, przystąpienie tego dnia do Komunii św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego, wyzbycie się przywiązania do grzechy nawet lekkiego). Możemy go ofiarować za siebie lub za zmarłych. Tradycyjnie ofiary zbierane w piątki Wielkiego Postu przeznaczamy na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 2. Rekolekcje wielkopostne będziemy przeżywać od III niedzieli Wielkiego Postu, w dniach 8 – 11 marca. Poprowadzi je ks. Marek Borzęcki, sercanin z Zakopanego.
 3. 84 lata temu, dokładnie 22 lutego 1931 r. Jezus Miłosierny objawił się s. Faustynie w Płocku. Krąg Czcicieli Miłosierdzia Bożego przy parafii św. Stanisława Kostki w Płocku zachęca, by dziś aby zapalić symboliczne Światło Miłosierdzia w godz. 19.00 – 21.00 w oknach domów i mieszkań. „W ten sposób wiele skrawków polskiej ziemi zostanie tego dnia połączonych duchową więzią z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku”. Plakat o Akcji w gablocie.
 4. Dziś po Mszy o 11.00 spotkanie dla uczniów klas IV i ich rodziców.
 5. Zakończyliśmy wczoraj Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Zachęcamy nadal do wspierania rodzin dotkniętych problemem uzależnienia od alkoholu naszą codzienną modlitwą. Warto ofiarować w tej intencji Drogę Krzyżową lub Gorzkie Żale. Zachęcamy również do podejmowania chociaż czasowej – na okres Wielkiego Postu – abstynencji. Zachęcamy, aby uzewnętrznić to zobowiązanie przez podpis w Parafialnej Księdze Trzeźwości (na stoliku z tyłu kościoła).
 6. Następna, II Niedziela Wielkiego Postu, zwana Ad Gentes – to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności
  z Misjonarzami. W tym roku przeżywamy ją pod hasłem: „Z misjonarzami głośmy pojednanie”. Ofiary zbierane w ten dzień do puszek przeznaczamy na pomoc polskim misjonarzom. Pomóc możemy także wysyłając smsa – dokładniejsze informacje na plakacie w gablocie.
 7. Od pierwszej niedzieli marca rozpoczną się w naszej parafii spotkania dla narzeczonych: I, II, III i IV niedzielę każdego miesiąca, o godz. 19.00 w sali parafialnej.
 8. Apostolat Złota Róża oraz Koła Żywego Różańca organizują pielgrzymkę połączoną z czuwaniem nocnym w dniach 7 – 8 marca. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 9. W Gostyninie przebywa s. Lucyna Seweryniak, karmelitanka z Betlejem, siostra ks. prof. Henryka Seweryniaka. Przywiozła dla swoich ziomków relikwie błogosławionej mistyczki i stygmatyczki, s. Marii od Jezusa Ukrzyżowanego, zwanej „Małą Arabka”. Tym darem pragnie również obdarować naszą parafię, gdyż – jak mówi – Gostynin dla niej jest jeden. Uroczystość podarowania relikwii bł. s. Marii przeżyjemy w następną niedzielę podczas mszy św. o godz. 9.00. O „Małej Arabce” możemy poczytać w dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” .
 10. Na Mszę św. w sprawowaną ramach obchodów Dnia Żołnierzy Wyklętych zaprasza Burmistrz Gostynina. W przyszłą niedzielę o godz. 12.30 Msza św. w intencji Ojczyzny. Po mszy św. okolicznościowy program przygotowany przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 1.

Dodaj komentarz