Ogłoszenia Parafialne

I Niedziela Wielkiego Postu 5.03.2017 r.

 1. Zakończyliśmy Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu. Nadal zachęcamy do wspierania rodzin dotkniętych problemem uzależnienia od alkoholu naszą modlitwą. Zachęcamy również do podejmowania chociaż czasowej – na okres Wielkiego Postu – abstynencji i do uzewnętrznienia tego zobowiązania przez wpis w Parafialnej Księdze Trzeźwości.
 2. Rozpoczynamy nasze spotkania z MB Częstochowską. Dziś suma w intencji rodzin z Sierakówka i Marianowa Sierakowskiego. Po mszy św. wspólny różaniec, czas na osobistą modlitwę oraz zawierzenie rodzin opiece Pani Jasnogórskiej. Za tydzień zapraszamy rodziny z  Leśniewic, Lisicy i Drzewcy. Dla każdej rodziny przygotowaliśmy też pamiątkę takiego modlitewnego spotkania. 
 3. Dziś także rozpoczynamy tegoroczne spotkania dla narzeczonych. Będą w I, II, III i IV niedzielę każdego miesiąca, o godz. 19.00 w sali parafialnej. 
 4. W drugą środę miesiąca, 8 marca, modlimy się w intencji Ojczyzny. Radia Maryja i dzieł przy nim powstałych, o. dyr. T. Rydzyka i wszystkich jego współpracowników. Różaniec w intencji Ojczyzny o godz. 16.30, po nim msza św. i nowenna do MB Nieustającej Pomocy.
 5. To także  Dzień Kobiet. Zapraszamy wszystkie panie na wspólną modlitwę w Waszej intencji.
 6. Zapraszamy na Wielkopostne nabożeństwa pokutne;
     DROGA KRZYŻOWA – w każdy piątek o godz. 16.00 dla dzieci, dla młodzieży i dorosłych o godz.  17.00. a po niej msza św. wieczorna.
     GORZKIE ŻALE – w każdą niedzielę o godz. 17.00 z kazaniem pasyjnym, po nich msza św. już bez homilii.
 7. Za udział w każdym z tych nabożeństw możemy uzyskać odpust zupełny, przy spełnieniu zwykłych warunków. Ofiary zbierane w piątki Wielkiego Postu przeznaczamy na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 8. Miesięczną spowiedź dla dzieci z klas V przekładamy na rekolekcje wielkopostne, które odbędą się w dniach 24 – 26 marca. 
 9. Ks. Proboszcz zaprasza na spotkanie Parafialną Radę Gospodarczą w czwartek na godz. 18.00. 
 10. Następna, II Niedziela Wielkiego Postu, zwana Ad Gentes, to dzień modlitwy, postu i Solidarności z misjonarzami. W tym roku pod hasłem: „Gdzie misjonarze – tam nadzieja”. Ofiary zbierane w ten dzień do puszek przeznaczamy na pomoc polskim misjonarzom. Pomóc możemy także wysyłając smsa – dokładniejsze informacje na plakacie w gablocie.
 11. W sobotę 1 kwietnia organizujemy wyjazd do Czerwińska na Misterium Męki Pańskiej. W programie zwiedzanie sanktuarium, muzeum Prymasa Polski, ks. kard. Hlonda, muzeum misyjne oraz udział we mszy św. Koszt 40 zł. Zapisy p. Ewy. Zgłoszenia najpóźniej do 15 marca. Prosimy o nie odkładanie decyzji na później. Jeśli nie będzie chętnych, będziemy musieli zrezygnować z wyjazdu.
 12. Wraz z parafią Ducha Świętego w Płocku organizujemy we wrześniu pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostella. Dokładne informacje w gablocie oraz na stronie internetowej.
 13. W dniu 9 marca br. Od godz. 8.00 w przychodni lekarskiej MEDICUS odbędą się badania USG Doppler, przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, nerek, płuc, stawów, piersi oraz echo serca. Szczegóły na plakacie w gablocie.

Dodaj komentarz