Ogłoszenia Parafialne

II Dzień Świąt Bożego Narodzenia – św. Szczepana 26.12.17 r.

1. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, obchodzimy święto św. Szczepana, diakona i męczennika. Wspominając tego, który jako pierwszy zginął pod gradem kamieni za głoszenie prawdy  o Zbawicielu, pamiętajmy w modlitwie o chrześcijanach, którzy w naszych czasach cierpią prześladowanie dla imienia Chrystusa.

Wczoraj Papież Franciszek apelował o pokój dla Jerozolimy, całej Ziemi Świętej oraz Syrii.
2. Dziś Msze Święte o godz.: 9.00, 11.00, 12.30 i 17.30. Nie będzie mszy św. o godz. 16.00. Naszą modlitwą otaczamy uczelnie katolickie – KUL i  Diecezjalne Seminarium Duchowne oraz wspieramy je ofiarami składanymi na tacę. Serdeczne Bóg zapłać.
3. Trwa oktawa Bożego Narodzenia. Każdy dzień w liturgii przeżywamy jak Uroczystość Bożego Narodzenia. W przyszłą niedzielę, w święto Świętej Rodziny, zapraszamy wszystkich małżonków z całymi rodzinami do wspólnego uczestnictwa w eucharystii. Podczas każdej mszy św. będzie odnowienie przyrzeczeń małżeńskich i powierzenie naszych rodzin św. Rodzinie z Nazaretu.
4. W sobotę 30 grudnia odbędzie się spotkanie opłatkowe dla wszystkich grup duszpasterskich. O godz. 11.00 w kawiarence Miejskiego Centrum Kultury. Zapraszamy: Parafialne Rady – duszpasterską i gospodarczą, Koła Żywego Różańca, Margaretki, Parafialne Koło Caritas, Apostolat Złota Róża, Chór parafialny, Wspólnotę wdów, Lektorów, Koło Przyjaciół Maryja, Asystę parafialną, Rodziny katolickie z problemem alkoholowym, Koło biblijne, Kościół Domowy, Redakcję gazety parafialnej.
5. Niedziela 31 grudnia to ostatni dzień roku kalendarzowego. Przez cały dzień, a szczególnie podczas nabożeństwa dziękczynno-przebłagalnego po mszy św. o godz. 17.30 będziemy dziękować Panu Bogu za wszystkie dni kończącego się roku. Odśpiewamy uroczyste Te Deum.
6. Wizytę duszpasterską rozpoczniemy w najbliższy czwartek. Jak co roku pragniemy wspólnie w waszych domach modlić się i przynosić wam dar Bożego błogosławieństwa. Wizyta duszpasterska niech będzie okazją do rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o sprawach całej naszej wspólnoty parafialnej. Prosimy, by dzieci i młodzież miały przygotowane zeszyty z religii. Dzieci z klas IV – karteczki comiesięcznych spowiedzi, młodzież gimnazjalna – indeksy.
7. Przypominamy, że na kolędę należy przygotować stół nakryty białym obrusem, krzyż, dwie świece, Pismo Święte i wodę święconą.
8. Serdecznie prosimy o zorganizowanie pojazdów na wioski, a w Gostyninie o przyjście po księdza (lub przyjechanie) z pierwszego domu czy mieszkania kolędowego. Jeżeli ze względu na czas pracy lub inne przeciwności ktoś nie może przyjąć kapłana w wyznaczonym czasie, prosimy o zgłoszenie tego w zakrystii lub w kancelarii parafialnej, tak, aby wspólnie ustalić inny dogodny czas.
9. Rozkład kolędy w tym tygodniu:

  • Czwartek – od godz. 9.00 Sierakówek 
  • Piątek – od godz. 9.00 Brzozówka i Osada oraz Strzałki 
  • Sobota – od godz. 14.30 Polna 12,12A i 14
  • Wtorek 2 stycznia 2018 r. – Sałki i Marianów, Skoki, Zalesie 1,2,4, 9 i 12.

Dodaj komentarz