Ogłoszenia Parafialne

II Dzień Swiąt Bożego Narodzenia Święto św. Szczepana 26.12.12 r.

1. Obchodzimy dziś Święto świętego Szczepana, pierwszego męczennika za wiarę. Chrystus stał się jego życiem i ostatecznym sensem istnienia. Był też obdarzony wielkimi darami. Jak mówi Pismo Święte, był „pełen łaski i mocy, działał cuda i znaki wielkie…”.

 

2. Dziś Msze Święte o godz.: 7.00, 9.00, 11.00, 12.30 i 17.30. nie będzie mszy św. o godz. 16.00. Naszą modlitwą otaczamy uczelnie katolickie – KUL i nasze Diecezjalne Seminarium Duchowne oraz wspieramy je ofiarami składanymi na tacę.

3. Przeżywamy Oktawę Uroczystości Bożego Narodzenia. Kościół każdy dzień przeżywa w liturgii jako Uroczystość Bożego Narodzenia. Ubogacają ją przypadające w najbliższych dniach kolejne święta. W czwartek – św. Jana Apostoła, umiłowanego ucznia Pana Jezusa. W piątek – świętych Młodzianków, męczenników. Tradycyjnie to także Dzień modlitw w intencji dzieci nienarodzonych.

4. W najbliższą niedzielę będziemy obchodzili święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Cała oktawa świąt Bożego Narodzenia sprzyja rozważaniu, jak ważna dla naszego życia doczesnego i wiecznego jest rodzina.

5. Odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą, to czas odwiedzin parafian, aby zanieść do ich domów i rodzin Boże błogosławieństwo. To wizyta duszpasterska, podczas której zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy, do zastanowienia się nad naszymi praktykami religijnymi. Niech będzie też okazją do rozmowy o radościach i smutkach odwiedzanych rodzin oraz o sprawach całej naszej wspólnoty parafialnej. Prosimy, by dzieci i młodzież miały przygotowane zeszyty z religii. Dodatkowo: dzieci – budowany kościół z karteczek z mszy św., młodzież gimnazjalna – indeksy.

6. Serdecznie prosimy o zorganizowanie pojazdów na wioski, a w Gostyninie o przyjście po księdza (lub przyjechanie) z pierwszego domu czy mieszkania kolędowego.

7. Plan wizyty duszpasterskiej w tym tygodniu:

• Piątek 28 grudnia od godz. 9.00 – Sierakówek – 4 ks. Marianów – 1 ks.

• Sobota 29 grudnia: od godz. 9.00 – Leśniewice – 2 ks. Leśniewice Małe i Drzewce – 1 ks., Brzozówka i Osada – 1 ks. Kiełpieniec – 1 ks.

• Poniedziałek 31 grudnia: od godz. 9.00 – Stanisławów, Sałki, Lipa, Lisica

 

Dodaj komentarz