Ogłoszenia Parafialne

II Niedziela Adwentu 6.12.15 r.

  1. W drugą adwentową niedzielę rozbrzmiewa wołanie Świętego Jana Chrzciciela: „Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego…”. To wezwanie do wytężonej pracy nad sobą i do nawrócenia.
  2. Dziś pierwsza niedziela grudnia. Po sumie krótka adoracja Najświętszego Sakramentu, zakończona błogosławieństwem
  3. Dzisiejsza niedziela jest Dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Modlimy się w intencji naszych braci i sióstr, zwłaszcza z krajów dawnego Związku Sowieckiego. Po każdej Mszy Świętej można ich wesprzeć materialnie, wrzucając ofiary do puszek.
  4. We wtorek, 8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Matka Boża powiedziała do włoskiej pielęgniarki: „pragnę, aby każdego roku w dniu 8 grudnia w południe obchodzono uroczyście Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą wielkie i liczne nawrócenia:. Zapraszamy na wspólną modlitwę w godzinie łaski we wtorek od godz. 12.00 do 13.00. Msze Święte o godz. 6.50  i 17.00.
  5. W tę uroczystość papież Franciszek rozpocznie w całym Kościele nadzwyczajny Rok Święty – Jubileusz Miłosierdzia. Biskup Płocki Piotr Libera wyznaczył w naszej diecezji miejsca święte, za nawiedzenie których można będzie uzyskać odpust zupełny w Roku Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia. Wśród nich jest Kościół p.w. Miłosierdzia Bożego w Gostyninie, a więc nasza świątynia.
  6. Roraty codziennie o godz. 6.50. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych z lampionami.
  7. W piątek rozpoczniemy Rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je Poprowadzi je ks. Aleksander Sewastianowicz z par. św. Mikołaja w Mirze na Białorusi. Postarajmy się, by każdego dnia uczestniczyć w rekolekcjach słuchając Bożego Słowa, odbyć spowiedź rekolekcyjną i przystąpić do Komunii św.
  8. Dzieci z klas III wraz z rodzicami zapraszamy w sobotę na godzinę 11.00. Po Mszy św. rekolekcyjnej odbędzie się krótkie spotkanie formacyjne i wręczenie kolejnej pamiątki komunijnej.
  9. Osoby starsze i chorych, którzy nie mogą przybyć do świątyni na rekolekcje z posługą sakramentalną odwiedzimy w piątek 18 grudnia. Prosimy o zgłoszenia swoich podopiecznych.

10. W następną niedzielę przypada 34 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Pamiętajmy o modlitwie w intencji jego ofiar i naszej Ojczyzny. W naszym kościele msza św. w intencji Ojczyzny  z udziałem „Solidarności” w przyszłą niedzielę na sumie.

11. Caritas Polska prowadzi akcję: Wigiijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Zakup świecy w cenie  6 zł (mała) lub 12 zł (w kształcie kuli), jest wsparciem dla potrzebujących polskich dzieci

12. Dziś po Mszy Świętej o godz. 11.00 spotkanie dla rodziców naszych ministrantów.

13. We wtorek o godz. 15.30 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. Kandydaci na spotkanie przynoszą Pismo św. Nowego Testamentu, indeksy oraz podpisane i wypełnione kartki z poprzedniej katechezy.

14. We wtorek o godz. 18.00 Msza św. dla wdów i wdowców a po niej spotkanie w salce.

15. W środę zapraszamy na mszę św. w intencji Ojczyzny i Radia Maryja oraz na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Modlitwę rozpoczniemy różańcem o godz. 16.30.

16. W czwartek po wieczornej Mszy św. spotkanie dla lektorów

17. W sobotę 19 grudnia w dolnym kościele w par. św. Marcina, po mszy św. wieczorowej o godz. 18.30 spotkanie opłatkowe pielgrzymów skępskich. 

18. W niedzielę 20 grudnia w naszej świątyni kiermasz Warsztatów Terapii Zajęciowej z propozycjami na Boże Narodzenie. 

19. Pan organista będzie roznosił opłatki w tym tygodniu następującego porządku: od godz. 11.30:

      Wtorek – ul. Leśna, Kochanowskiego, Wyspiańskiego.

      Środa – ul. Dybanka, Kwiatowa, Wesoła, Fabiszewskiego, Żytnia, Sosnowa, Sienkiewicza, Norwida,
                       Zacisze,

      Czwartek – ul. Polna domy prywatne, Marcinkowskiego, Kopernika domy prywatne.

      Piątek – ul. Moniuszki, Wspólna blok nr.4, Kościuszki.

      Sobota – ul. Polna bloki

Dodaj komentarz