Ogłoszenia Parafialne

II Niedziela Adwentu 7.12.14 r.

  1. Dziś pierwsza niedziela grudnia. Po sumie krótka adoracja Najświętszego Sakramentu, zakończona błogosławieństwem
  2. Druga niedziela Adwentu jest Dniem Solidarności z Kościołem na Wschodzie. Wspieramy modlitwą i ofiarą materialną naszych braci w wierze żyjących na Wschodzie. Po mszach św. zbiórka do puszek na ten cel. 
  3. Jutro Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. o godz. 7.00 i 17.00. Matka Boża powiedziała do włoskiej pielęgniarki: „pragnę, aby każdego roku w dniu 8 grudnia w południe obchodzono uroczyście Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą wielkie i liczne nawrócenia:. Zapraszamy na wspólną modlitwę w godzinie łaski jutro od godz. 12.00 do 13.00.  
  4. Codzienne Roraty, czyli Msze Święte o Matce Bożej, o godz. 6.50.  Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych. Rodziców prosimy, by pomogli dzieciom w miarę swoich możliwości i zechcieli towarzyszyć im w drodze do kościoła, a później do szkoły.
  5. W II środę grudnia zapraszamy na mszę św. w intencji Ojczyzny i Radia Maryja oraz na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Modlitwę rozpoczniemy różańcem o godz. 16.30.
  6. W piątek rozpoczniemy Rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je ks. Henryk Lewandowski, proboszcz z Dobrzynia nad Wisłą. Postarajmy się, by każdego dnia uczestniczyć w rekolekcjach słuchając Bożego Słowa, odbyć spowiedź rekolekcyjną i przystąpić do Komunii św. Program jest w gablocie i na stronie internetowej.
  7. Dzieci z klas III i IV wraz z rodzicami zapraszamy w sobotę na godzinę 11.00. Po Mszy św. rekolekcyjnej odbędzie się krótkie spotkanie formacyjne.
  8. Osoby starsze i chorych, którzy nie mogą przybyć do świątyni na rekolekcje z posługą sakramentalną odwiedzimy w piątek 19 grudnia. Prosimy o zgłoszenia swoich podopiecznych.
  9. W sobotę przypada 33 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Pamiętajmy o modlitwie w intencji jego ofiar i naszej Ojczyzny. W naszym kościele msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem „Solidarności” w przyszłą niedzielę na sumie.
  10. Caritas Polska kontynuuje akcję: Wigiijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Zakup świecy w cenie 6 zł (mała) lub 12 zł (w kształcie kuli), jest wsparciem dla potrzebujących polskich dzieci.

10. W niedzielę za tydzień w naszej świątyni kiermasz Warsztatów Terapii Zajęciowej z propozycjami na Boże Narodzenie. Kiermasz rozpocznie się po mszy św. o godz. 9.00 i potrwa do południa. 

11. Ks. dziekan zaprasza ona kolejny wykład w ramach Colloquia Gostiniensia, który poprowadzi Pan Karol Mazur, wicedyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego. Temat – ,,Udział księży w ruchach patriotycznych”. Spotkanie w środę, 10 grudnia o godz.19.00, w sali w dolnym kościele.

12. W dniu wczorajszym Parafialne Koło Caritas obdarowało paczkami świątecznymi 109 rodzin niezamożnych. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy za wsparcie organizacji tych paczek.

13. W czwartek spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania i  ich animatorów po wieczornej mszy św. Kandydatów prosimy o przyniesienie Pisma Św. Nowego Testamentu.

 

Dodaj komentarz