Ogłoszenia Parafialne

II Niedziela Adwentu 9.12.12 r.

1.    Rozpoczynamy dziś Rekolekcje adwentowe przygotowujące nas duchowo do Świąt Bożego Narodzenia. Poprowadzi je o. Krzysztof Ziętkowski, Oblat NMP z Lublina.

 

Postarajmy się, by każdego dnia uczestniczyć w rekolekcjach słuchając Bożego Słowa, odbyć spowiedź rekolekcyjną  i przystąpić do Komunii św. Program dni rekolekcyjnych: Dla dorosłych msze św. z naukami we wszystkie dni o godz. 7.00; 9.00; 17.00, dla dzieci w poniedziałek i wtorek o 15.30, dla młodzieży o 18.30. W Zalesiu o godz. 11.00. Spowiedź rekolekcyjna – codziennie ok. 15 min. przed nabożeństwami. Program jest także umieszczony w gablocie i na stronie internetowej.
2.    Do osób starszych i chorych, którzy nie mogą przybyć do świątyni na rekolekcje z posługą sakramentalną dotrzemy w sobotę 22 grudnia. Prosimy o zgłoszenia naszych podopiecznych.
3.    Od 12 już lat w II Niedzielę Adwentu modlimy się w intencji Kościoła na Wschodzie i wspieramy go materialnie. Nasze ofiary na Kościół na Wschodzie będziemy mogli złożyć dziś do puszek po Mszach Świętych.
4.    W dni powszednie Adwentu zapraszamy na Msze wotywną o Najświętszej Maryi Pannie, tak zwane Roraty. Do licznego udziału w Roratach, odprawianych w naszym kościele codziennie o godz. 6.45, serdecznie zapraszamy dzieci (z lampionami), młodzież i dorosłych. (wyjątek – w czasie rekolekcji roraty o godz. 7.00. )
5.    Caritas Polska rozprowadza świece wigilijne w ramach akcji Wigiijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Zakup świecy w cenie 6 lub 12 zł jest jednocześnie naszym darem dla potrzebujących polskich dzieci. Do każdej świecy jest dodawana kartka świąteczna z propozycją chrześcijańskiego przeżycia Wigilii. Świecę Caritasu zapalamy podczas Wieczerzy Wigilijnej, a po Wigilii możemy zanieść ją na cmentarz, na groby naszych bliskich.
6.    Dziś po mszach św. w naszej świątyni kiermasz Warsztatów Terapii Zajęciowej.
7.    Parafialne Koło Caritas będzie wydawać artykuły spożywcze dla rodzin niezamożnych sobotę 15 grudnia w godz. od 15.30 do 19.00
8.    W tym roku nie prosiliśmy o wsparcie Koła Caritas w formie przynoszenia darów do kosza w świątyni. Caritas Polska podpisała umowę z siecią sklepów Biedronka, dzięki której Caritas może zbierać dary  na terenie sklepów. Zwróciliśmy się z prośba o umożliwienie takiej zbiórki żywności w Biedronce przy ul. Kutnowskiej. Czekamy na ostateczną odpowiedź, ale jest nadzieja, że taka zbiórka będzie możliwa w piątek 14 grudnia od godz. 14.00 i w sobotę 15 grudnia od godz. 10.00. Będą w sklepie wystawione oznakowane kosze lub kartony, do których będziemy mogli coś złożyć z dokonywanych zakupów. Można więc produkty zakupić w podwójnej ilości i złożyć do kosza Caritas. Akcja będzie oplakatowana i będą czuwać wolontariusze – młodzież gimnazjalna pod opieką swoich katechetów – ks. Wojciecha i p. Roberta. Serdecznie zachęcamy, by w ten sposób wesprzeć akcje naszego Parafialnego Koła Caritas.
9.    Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Gostyninie zawiadamia członków, że 14 grudnia, o godz. 15.00 odbędzie się dla nich spotkanie opłatkowe w Domu Nauczyciela przy ul Wojska Polskiego.

10.    W tym tygodniu opłatki na stół wigilijny będzie je roznosił wg następującego porządku:

WTOREK – 11.12. –  ul. Konopnickiej, Żytnia
ŚRODA – 12.12. –  ul. Polna bloki
CZWARTEK –  13.12. – ul. Wspólna bloki nr 6 i 8
PIĄTEK – 14.12. – ul. Polna domy jednorodzinne
SOBOTA – 15.12. – ul. Kopernika – bloki

 

Dodaj komentarz