Ogłoszenia Parafialne

II Niedziela Adwentu 4.12.16 r.

 1. Dziś druga niedzielę Adwentu. W liturgii rozbrzmiewa wołanie Świętego Jana Chrzciciela: „Przygotujcie drogę Panu, prostujcie ścieżki dla Niego…”. Niech ten święty czas mobilizuje każdego do duchowej odnowy, zacieśniania więzi z Panem Bogiem i braćmi. Nie pozwólmy, aby religijny charakter Adwentu zagłuszyły nachalne, głośne reklamy i przedświąteczna gorączka panująca w marketach.
 2. W piątek rozpoczniemy Rekolekcje adwentowe. Poprowadzi je ks. Piotr Marzec, Wicedyrektor Szkół Katolickich w Sikorzu. Postarajmy się każdego dnia uczestniczyć w rekolekcjach słuchając Bożego Słowa, odbyć spowiedź rekolekcyjną i przystąpić do Komunii św. (Program dni rekolekcyjnych – na odwrocie). Program jest w gablocie i na stronie internetowej.
 3. Dzieci z klas III, IV i V wraz z rodzicami zapraszamy w sobotę na godzinę 11.00. Będzie to dla nich spotkanie formacyjne a kl. III otrzymają kolejną pamiątkę komunijną.
 4. Osoby starsze i chorych, którzy nie mogą przybyć do świątyni na rekolekcje z posługą sakramentalną odwiedzimy w piątek 16 grudnia. Prosimy o zgłoszenia swoich podopiecznych.
 5. Dziś XVII Dzień modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Zbiórką do puszek przed kościołem po mszach św. wspieramy Fundusz Pomocy temuż Kościołowi.
 6. Wszystkich parafian: dzieci (z lampionami!), młodzież i dorosłych zachęcamy do licznego udziału w roratach. Codziennie o godz. 6.50.
 7. W czwartek, 8 grudnia przypada uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte o godz. 7.00  i 17.00. Matka Boża powiedziała do włoskiej pielęgniarki: „pragnę, aby każdego roku w dniu 8 grudnia w południe obchodzono uroczyście Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą wielkie i liczne nawrócenia. Zapraszamy na modlitwę w godzinie łaski w czwartek od godz. 12.00 do 13.00. Przygotowujemy się do tej Uroczystości poprzez nowennę do MB – codzienną modlitwę po mszy św. porannej.
 8. W środę o godz. 15.45 spotkanie kandydatów do bierzmowania i ich animatorów. Na spotkanie kandydaci przynoszą indeksy, Pismo święte Nowego Testamentu, długopisy oraz podpisane i wypełnione materiały z poprzedniej katechezy.
 9. W środę po wieczornej Mszy św. odbędzie się spotkanie lektorów.
 10. Caritas Polska prowadzi akcję: Wigiijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Zakup świecy w cenie  6 zł (mała) lub 12 zł (w kształcie kuli), jest wsparciem dla potrzebujących polskich dzieci
 11. w niedzielę 11 grudnia dzieci z Koła Misyjnego będą sprzedawały własnoręcznie zrobione ozdoby świąteczne z przeznaczeniem na adopcję misyjną swoich podopiecznych z Peru – Kemi i Karlosa.
 12. W niedzielę 18 grudnia kiermasz Warsztatów Terapii Zajęciowej z propozycjami dekoracyjnymi na Boże Narodzenie. 
 13. Dekoracją świątyni na Swięta są przede wszystkim choinki. Jeśli ktoś z parafian chciałby przekazać choinki do kościoła, prosimy serdecznie o zgłoszenia.  

Dodaj komentarz