Ogłoszenia Parafialne

II Niedziela po Bożym Narodzeniu 3.01.16 r.

  1. Uroczystość Objawienia Pańskiego, którą będziemy przeżywać w środę, przypomina nam, że Jezus objawia się wszystkim ludziom, których reprezentują mędrcy przybywający ze wschodu. Msze św. o godz. 7.00; 9.00; 11.00 i 17.30. Podczas Mszy św. porannej poświęcenie wody, kredy i kadzidła. Zgodnie z tradycją poświęconą kredą na drzwiach naszych domostw kreślimy pierwsze litery imion trzech mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Pragniemy przez to wyrazić, że jak kiedyś oni, tak my również chcemy szukać Chrystusa i cieszyć się z Jego znalezienia w naszym życiu. Oznakowanie w ten sposób drzwi naszych domów jest świadectwem wiary wobec naszych braci i sióstr. Ofiary składane za poświęconą kredę składamy jak co roku dla Pani Kościelnej w dowód uznania za Jej posługę w naszym kościele. Jest to także dzień Misji Katolickich. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na misje.
  2. W Uroczystość Objawienia Pańskiego, po mszy św. o godz. 11.30 w par. św. Marcina, ulicami naszego miasta po raz drugi przejdzie Orszak Trzech Króli. Zakończenie będzie przy naszym kościele, gdzie uczestnicy Orszaku oddadzą hołd Bożej Dziecinie. Zachęcamy do uczestniczenia w tym wydarzeniu. Przy wyjściu z Kościoła będą rozdawane podobnie jak w roku poprzednim korony królewskie, plakietki i śpiewniki. Zachęcamy również do przebrania się jak przed rokiem.
  3. Fundacja Orszak Trzech Króli ogłasza konkurs fotograficzny na najciekawsze zdjęcie z Orszaku w danym mieście. Zachęcamy do wzięcia w nim udziału. Szczegóły na oficjalnej stronie Orszaku. 
  4. Za tydzień już Niedziela Chrztu Pańskiego. W liturgii kończy ona okres Bożego Narodzenia. 
  5. Trwa wizyta duszpasterska. Prosimy, by dzieci i młodzież miały przygotowane zeszyty z religii. Młodzież gimnazjalna – indeksy. Serdecznie prosimy o przyjście lub przyjechanie po księdza z pierwszego domu czy mieszkania kolędowego. Chcemy rozmawiać m.in. o wydarzeniach duszpasterskich: ŚDM, o nawiedzeniu Obrazu MB Częstochowskiej. Prosimy również o wszelkie uwagi i spostrzeżenia.
  6. Jeżeli ze względu na czas pracy lub inne przeciwności ktoś nie może przyjąć kapłana w wyznaczonym czasie, to prosimy o zgłoszenie, tak, byśmy wspólnie mogli ustalić dogodny czas.
  7. Na czas kolędy w kościele msze św. będą tylko o godz. 7.00. Wyjątkiem każda sobota – będzie msza św. o godz. 17.00.
  8. Kancelaria parafialna będzie otwarta tylko przed południem w godz. 8.00 – 9.00. W sprawach bardzo ważnych np. pogrzebu prosimy o telefon do p. Andrzeja lub zgłoszenie w godz. urzędowania kancelarii.
  9. Zapraszamy na 2 spotkanie z cyklu “Matka o wielu twarzach i jednym sercu”. Przez ten czas śpiewu, adoracji i ciszy chcemy przygotować nasze serca na przyjęcie Maryi w Jasnogórskim wizerunku. Każda 2 sobota miesiąca po Mszy Świętej o godzinie 17.00 Najbliższe spotkanie 9 stycznia

 

Dodaj komentarz