Ogłoszenia Parafialne

II niedziela po Bożym Narodzeniu 4.01.15 r.

 

 1. We wtorek uroczystość Objawienia Pańskiego. Przypomina nam, że Jezus objawia się wszystkim ludziom, których reprezentują mędrcy przybywający ze wschodu. Msze św. o godz. 7.00; 9.00; 11.00
  i 17.30. Podczas Mszy św. porannej poświęcenie wody, kredy i kadzidła. Zgodnie z tradycją poświęconą kredą na drzwiach naszych domostw kreślimy pierwsze litery imion trzech mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Pragniemy przez to wyrazić, że jak kiedyś oni, tak my również chcemy szukać Chrystusa i cieszyć się z Jego znalezienia w naszym życiu. Oznakowanie w ten sposób drzwi naszych domów jest świadectwem wiary wobec naszych braci i sióstr. Ofiary składane za poświęconą kredę składamy jak co roku dla Pani Kościelnej w dowód uznania za Jej posługę w naszym kościele. Jest to także dzień Misji Katolickich. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na misje.
 2. W Uroczystość Objawienia Pańskiego ulicami naszego miasta po raz pierwszy przejdzie Orszak Trzech Króli. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 11.00 w naszej parafii. Po Mszy św. przy śpiewie kolęd wyruszymy do parafii św. Marcina, gdzie uczestnicy Orszaku oddadzą hołd Bożej Dziecinie. Zachęcamy do uczestniczenia w tym wydarzeniu. Po mszy św., przy wyjściu z Kościoła będą rozdawane korony królewskie, plakietki, chorągiewki i śpiewniki. Zachęcamy do aktywnego uczestniczenia poprzez wspólne kolędowanie podczas przemarszu.
 3. Od Fundacji Orszak Trzech Króli otrzymaliśmy również gazety misyjne – gdyż jest to dzień misyjny. Na ostatniej stronie są informacje o Orszaku. Możemy pobierać bez opłat przy wyjściu ze świątyni.   
 4. Fundacja Orszak Trzech Króli ogłasza konkurs fotograficzny na najciekawsze zdjęcie z Orszaku w danym mieście. Zachęcamy do wzięcia w nim udziału. Szczegóły na oficjalnej stronie Orszaku. 
 5. Za tydzień już Niedziela Chrztu Pańskiego. W liturgii kończy ona okres Bożego Narodzenia.  
 6. Trwa wizyta duszpasterska. Prosimy, by dzieci i młodzież miały przygotowane zeszyty z religii. Dzieci
  z klas IV legitymacje pierwszopiątkowych spowiedzi, młodzież gimnazjalna – indeksy i karteczki kontrolne. Serdecznie prosimy o przyjście lub przyjechanie po księdza z pierwszego domu czy mieszkania kolędowego.
 7. Na kolędę należy przygotować: stół nakryty białym obrusem, krzyż, dwie świece, Pismo Święte i wodę święconą. Jednak najważniejszą rzeczą będzie obecność wszystkich członków rodziny w domu w czasie kolędy, o co serdecznie prosimy, jeśli to będzie możliwe do zrealizowania.
 8. Jeżeli ze względu na czas pracy lub inne przeciwności ktoś nie może przyjąć kapłana w wyznaczonym czasie, to prosimy o zgłoszenie, tak, byśmy wspólnie mogli ustalić dogodny czas.
 9. Ofiary  składane podczas kolędy przeznaczamy na dokonaną modernizację naszej świątyni i podłączenie budynku parafialnego do ogrzewania miejskiego.
 10. Na czas kolędy w kościele msze św. będą tylko o godz. 7.00. Wyjątkiem każda sobota – będzie msza św. o godz. 17.00.
 11. Kancelaria parafialna będzie otwarta tylko przed południem w godz. 8.00 – 9.00. W sprawach bardzo ważnych np. pogrzebu prosimy o telefon do p. Andrzeja lub zgłoszenie w godz. urzędowania kancelarii.
 12. Parafialna Rada Gospodarcza, zgodnie ze statutem jest powoływana na okres 5 lat. W 2015 r. upływa kadencja dotychczasowej Rady. Na następną kadencję możemy zgłaszać swoje propozycje księżom odwiedzającym nas podczas kolędy. 
 13. W 2016 r. odbędą się w Krakowie Światowe Dni Młodzieży z papieżem Franciszkiem. Młodzież z całego świata przybędzie do Polski na tydzień przed spotkaniem w Krakowie. Przybędzie do diecezji i do parafii. Biskup Płocki zwraca się z prośbą o przyjęcie młodych do naszych domów. Dlatego podczas kolędy pytamy rodziny, czy mogłyby przyjąć na tydzień – w lipcu 2016 r. – młodych uczestników ŚDM. Młodzież nocowała by w naszych domach oraz korzystała ze śniadania i kolacji. W ciągu dnia uczestniczyć będzie w różnych spotkaniach przygotowujących do ŚDM. Prosimy więc o deklaracje czy przyjęlibyśmy i ile osób. Mimo, że jeszcze ponad rok do ŚM, to trzeba już dziś planować ilość młodzieży przebywającej w naszym mieście i w naszej parafii.  
 14. W niedzielę 11 stycznia po mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci z klas IV i ich rodziców.
 15. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i ich animatorów w sobotę po wieczornej Mszy św.

 

 

Dodaj komentarz