II niedziela po Bożym Narodzeniu 4.01.15 r.

 

 1. We wtorek uroczystość Objawienia Pańskiego. Przypomina nam, że Jezus objawia się wszystkim ludziom, których reprezentują mędrcy przybywający ze wschodu. Msze św. o godz. 7.00; 9.00; 11.00
  i 17.30. Podczas Mszy św. porannej poświęcenie wody, kredy i kadzidła. Zgodnie z tradycją poświęconą kredą na drzwiach naszych domostw kreślimy pierwsze litery imion trzech mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Pragniemy przez to wyrazić, że jak kiedyś oni, tak my również chcemy szukać Chrystusa i cieszyć się z Jego znalezienia w naszym życiu. Oznakowanie w ten sposób drzwi naszych domów jest świadectwem wiary wobec naszych braci i sióstr. Ofiary składane za poświęconą kredę składamy jak co roku dla Pani Kościelnej w dowód uznania za Jej posługę w naszym kościele. Jest to także dzień Misji Katolickich. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na misje.
 2. W Uroczystość Objawienia Pańskiego ulicami naszego miasta po raz pierwszy przejdzie Orszak Trzech Króli. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 11.00 w naszej parafii. Po Mszy św. przy śpiewie kolęd wyruszymy do parafii św. Marcina, gdzie uczestnicy Orszaku oddadzą hołd Bożej Dziecinie. Zachęcamy do uczestniczenia w tym wydarzeniu. Po mszy św., przy wyjściu z Kościoła będą rozdawane korony królewskie, plakietki, chorągiewki i śpiewniki. Zachęcamy do aktywnego uczestniczenia poprzez wspólne kolędowanie podczas przemarszu.
 3. Od Fundacji Orszak Trzech Króli otrzymaliśmy również gazety misyjne – gdyż jest to dzień misyjny. Na ostatniej stronie są informacje o Orszaku. Możemy pobierać bez opłat przy wyjściu ze świątyni.   
 4. Fundacja Orszak Trzech Króli ogłasza konkurs fotograficzny na najciekawsze zdjęcie z Orszaku w danym mieście. Zachęcamy do wzięcia w nim udziału. Szczegóły na oficjalnej stronie Orszaku. 
 5. Za tydzień już Niedziela Chrztu Pańskiego. W liturgii kończy ona okres Bożego Narodzenia.  
 6. Trwa wizyta duszpasterska. Prosimy, by dzieci i młodzież miały przygotowane zeszyty z religii. Dzieci
  z klas IV legitymacje pierwszopiątkowych spowiedzi, młodzież gimnazjalna – indeksy i karteczki kontrolne. Serdecznie prosimy o przyjście lub przyjechanie po księdza z pierwszego domu czy mieszkania kolędowego.
 7. Na kolędę należy przygotować: stół nakryty białym obrusem, krzyż, dwie świece, Pismo Święte i wodę święconą. Jednak najważniejszą rzeczą będzie obecność wszystkich członków rodziny w domu w czasie kolędy, o co serdecznie prosimy, jeśli to będzie możliwe do zrealizowania.
 8. Jeżeli ze względu na czas pracy lub inne przeciwności ktoś nie może przyjąć kapłana w wyznaczonym czasie, to prosimy o zgłoszenie, tak, byśmy wspólnie mogli ustalić dogodny czas.
 9. Ofiary  składane podczas kolędy przeznaczamy na dokonaną modernizację naszej świątyni i podłączenie budynku parafialnego do ogrzewania miejskiego.
 10. Na czas kolędy w kościele msze św. będą tylko o godz. 7.00. Wyjątkiem każda sobota – będzie msza św. o godz. 17.00.
 11. Kancelaria parafialna będzie otwarta tylko przed południem w godz. 8.00 – 9.00. W sprawach bardzo ważnych np. pogrzebu prosimy o telefon do p. Andrzeja lub zgłoszenie w godz. urzędowania kancelarii.
 12. Parafialna Rada Gospodarcza, zgodnie ze statutem jest powoływana na okres 5 lat. W 2015 r. upływa kadencja dotychczasowej Rady. Na następną kadencję możemy zgłaszać swoje propozycje księżom odwiedzającym nas podczas kolędy. 
 13. W 2016 r. odbędą się w Krakowie Światowe Dni Młodzieży z papieżem Franciszkiem. Młodzież z całego świata przybędzie do Polski na tydzień przed spotkaniem w Krakowie. Przybędzie do diecezji i do parafii. Biskup Płocki zwraca się z prośbą o przyjęcie młodych do naszych domów. Dlatego podczas kolędy pytamy rodziny, czy mogłyby przyjąć na tydzień – w lipcu 2016 r. – młodych uczestników ŚDM. Młodzież nocowała by w naszych domach oraz korzystała ze śniadania i kolacji. W ciągu dnia uczestniczyć będzie w różnych spotkaniach przygotowujących do ŚDM. Prosimy więc o deklaracje czy przyjęlibyśmy i ile osób. Mimo, że jeszcze ponad rok do ŚM, to trzeba już dziś planować ilość młodzieży przebywającej w naszym mieście i w naszej parafii.  
 14. W niedzielę 11 stycznia po mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci z klas IV i ich rodziców.
 15. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i ich animatorów w sobotę po wieczornej Mszy św.

 

 

Dodaj komentarz