Ogłoszenia Parafialne

II Niedziela po Bożym Narodzeniu

  1. Jutro przypada uroczystość Objawienia Pańskiego. Uroczystość ta przypomina, że Jezus objawia  wszystkim ludziom, których reprezentują mędrcy przybywający ze wschodu. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00; 9.00 i 11.00, 12.30 i 17.30. Podczas Mszy św. porannej poświęcenie wody, kredy i kadzidła. Zgodnie z tradycją poświęconą kredą na drzwiach naszych domostw kreślimy pierwsze litery imion trzech mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Pragniemy przez to wyrazić, że jak kiedyś oni, tak my również chcemy szukać Chrystusa i cieszyć się z Jego znalezienia w naszym życiu. Oznakowanie w ten sposób drzwi naszych domów jest świadectwem wiary wobec naszych braci i sióstr. Ofiary składane za poświęconą kredę składamy jak co roku dla Pani Kościelnej w dowód uznania za Jej posługę w naszym kościele. Jest to także dzień Misji Katolickich. Ofiary składane tego dnia na tacę przeznaczone są na misje.
  2. Za tydzień Niedziela Chrztu Pańskiego. W liturgii kończy okres Bożego Narodzenia.
  3. W sobotę 11 stycznia o godz. 17.40 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania – kl. II Gimnazjum
  4. W niedzielę 12 stycznia po mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci z klas IV i ich rodziców. 
  5. Trwają odwiedziny duszpasterskie zwane kolędą. Pamiętajmy, że chrześcijanin przyjmujący kolędującego kapłana daje świadectwo swojej przynależności do Kościoła. Przeżywajmy te odwiedziny kolędowe w duchu bożonarodzeniowej radości, w duchu modlitwy i  serdecznej rozmowy z duszpasterzem. A pozostawione kolędowe błogosławieństwo niech chroni nasze domy, rodziny i umacnia nas na drodze chrześcijańskiego życia. Prosimy, by dzieci i młodzież miały przygotowane zeszyty z religii. Dodatkowo: dzieci z klas IV legitymacje pierwszopiątkowych spowiedzi, młodzież gimnazjalna – indeksy. Serdecznie prosimy o przyjście lub przyjechanie po księdza z pierwszego domu czy mieszkania kolędowego.
  6. Ofiary  składane podczas kolędy przeznaczamy na dokończenie elewacji zewnętrznej naszej świątyni.
  7. Na czas kolędy w kościele będą msze św. tylko o godz. 7.00. Wyjątkiem – każda sobota – będzie msza św. o godz. 17.00.
  8. Kancelaria parafialna będzie otwarta również tylko przed południem w godz. 8.00 – 9.00.W sprawach bardzo ważnych np. pogrzebu prosimy o kontakt telefoniczny do p. Andrzeja lub zgłoszenie w godz. urzędowania kancelarii. Serdecznie również prosimy, by wszelkie ustalenia dotyczące pogrzebu rozpoczynać od rozmowy z księdzem, a nie z zakładem pogrzebowym.

Dodaj komentarz