Ogłoszenia Parafialne

III Niedziela Wielkanocna 15.04.18 r.

 1. W trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. Niedziela i Tydzień Biblijny to zachęta, by w Niedzielę Biblijną oraz w ciągu tego tygodnia czytać i rozważać słowo Boże. W tym roku organizatorzy zachęcają do lektury Listu św. Pawła Apostoła do Rzymian. Po mszach św. możemy zabrać ze sobą małą karteczkę  z fragmentem
  z tegoż listu oraz Księgi Przysłów. Niech będzie dla nas okazją do osobistego pochylenia się nad Bożym Słowem i zachętą do lektury całego listu.  
 2. Dziś po mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci z klas IV przygotowujących się do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego oraz dla ich rodziców. 
 3. Przed tygodniem odbył się kiermasz ciast. Zebrane fundusze w wysokości 1620 zł zostaną  przeznaczone na dofinansowanie wyjazdu dla scholi i ministrantów na trzydniową wycieczkę na południe Polski. Serdeczne Bóg zapłać mamom piekącym ciasta i wszystkim kupującym.
 4. W poniedziałek 9 kwietnia przeżywaliśmy Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Podczas Mszy Świętej o godz. 17.00 Duchową Adopcję Dziecka Poczętego podjęły 33 osoby. Życzmy wytrwałości i zapraszamy na comiesięczne wspólne spotkania modlitewne – każdego 9 dnia miesiąca.
 5. We wtorek o godz. 18.00 msza św. wdów i wdowców. Po niej spotkanie w salce.
 6. W środę po mszy św. wieczornej spotkanie Koła Biblijnego. 
 7. Za tydzień czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana niedzielą Dobrego Pasterza. Rozpoczyna  55. Światowy Tydzień Modlitw o Powołania pod hasłem „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”.
 8. W środę gimnazjaliści rozpoczynają egzaminy. Ks. Dariusz zaprasza młodzież i ich bliskich na mszę św. o pomyślność w egzaminach na godz. 7.45.
 9. W sobotę 21 kwietnia, o godz. 11.00 uroczystość bierzmowania młodzieży gimnazjalnej. Próba dla kandydatów jutro o godz. 18.00. Spowiedź kandydatów i świadków w piątek od godz. 16.00. 
 10. Z okazji 100. rocznicy święceń kapłańskich i pierwszej Mszy świętej Ojca Maksymiliana, w sobotę 28 kwietnia 2018 w Niepokalanowie odbędzie się Ogólnopolskie Spotkanie “Apostolatu Margaretka” oraz Wspólnot i Osób Modlących się za Kapłanów. Organizujemy wspólny wyjazd. Zapisy u p. Ewy. bliższe informacje i program w gablocie.
 11. Modlitwą otoczmy zmarłą parafiankę: śp. Haliną Dobrzyńską – Bugdał. Wieczny odpoczynek…

Dodaj komentarz