II Niedziela Wielkiego Posstu 1.03.15 r.

 1. II Niedziela Wielkiego Postu to w Kościele niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, przeżywany pod hasłem: „Z misjonarzami głośmy pojednanie”. Naszymi modlitwami obejmujemy wszystkich misjonarzy i misjonarki. Ofiary zbierane dziś do puszek przeznaczamy na pomoc polskim misjonarzom. Pomóc możemy także wysyłając smsa – dokładniejsze informacje na plakacie w gablocie.
 2. s. Maria Lucyna Seweryniak, karmelitanka z Betlejem, siostra ks. prof. Henryka Seweryniaka podarowała naszej parafii relikwie pierwszego stopnia (krople krwi) błogosławionej mistyczki i stygmatyczki, s. Marii od Jezusa Ukrzyżowanego, zwanej „Małą Arabka”. Uroczystość przekazania  relikwii bł. s. Marii, przeżyliśmy dziś podczas mszy św. godz. 9.00.
 3. Dziś o godz. 12.30 Msza św. w intencji Ojczyzny sprawowana w ramach obchodów Dnia Żołnierzy Wyklętych. Po mszy św. okolicznościowy program przygotowany przez uczniów SP nr 1.
 4. Dziś także pierwsza niedziela marca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja podczas Gorzkich Żali.  
 5. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne.
 • DROGA KRZYŻOWA – w piątek o godz. 16.00 dla dzieci, dla młodzieży
  i dorosłych o godz. 17.00, a po niej msza św. wieczorna. 
 • GORZKIE ŻALE – w niedzielę o godz. 17.00 z kazaniem pasyjnym, po nich msza św.

             Ofiary zbierane w piątki Wielkiego Postu przeznaczamy na kwiaty do Grobu Pańskiego

 1. Nadal zachęcamy do podejmowania na czas Wielkiego Postu czasowej abstynencji
  i prosimy, by uzewnętrznić to przez podpis w Parafialnej Księdze Trzeźwości (na stoliku z tyłu kościoła).
 2. REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE będziemy przeżywać już za tydzień – od III niedzieli Wielkiego Postu, ( 8 – 11 marca). Poprowadzi je ks. Marek Borzęcki, sercanin
  z Zakopanego. Program zamieszczony na stronie parafialnej oraz w gablocie
 3. W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota marca. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.16.00 i msza św. w intencji kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie. W piątek adoracja od godz. 15.00 do 16.00. później nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Z racji na pielgrzymkę do Częstochowy nie będzie w sobotę mszy św. KŻR.
 4. Spotkania dla narzeczonych będą tak jak w latach poprzednich: w I, II, III i IV niedzielę każdego miesiąca, o godz. 19.00 w sali parafialnej.

10. W środę po Mszy św. ks. Damian zaprasza na spotkanie osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Francji.

11. W czwartek po Mszy św. spotkanie dla lektorów.

12. Ks. Damian zachęca chłopców z klas III i starszych do służby jako ministrant przy ołtarzu.

13. W sobotę 7 i niedzielę 8 marca, pielgrzymka Apostolatu Złota Róża oraz Kół Żywego Różańca na Jasną Górę połączoną z czuwaniem nocnym. Prośba o wpłatę i odbiór programu u p. Ewy

14. Caritas Polska rozprowadza baranki z białej czekolady do wielkanocnego koszyczka w cenie 5 zł. Ma nam on przypominać o ofierze Jezusa Chrystusa – który jako Baranek bez skazy ofiarował się za nas na drzewie krzyża. Zebrane fundusze przeznaczone na działalność charytatywną Caritas.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *