Ogłoszenia Parafialne

II Niedziela Wielkiego Posstu 1.03.15 r.

 1. II Niedziela Wielkiego Postu to w Kościele niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami, przeżywany pod hasłem: „Z misjonarzami głośmy pojednanie”. Naszymi modlitwami obejmujemy wszystkich misjonarzy i misjonarki. Ofiary zbierane dziś do puszek przeznaczamy na pomoc polskim misjonarzom. Pomóc możemy także wysyłając smsa – dokładniejsze informacje na plakacie w gablocie.
 2. s. Maria Lucyna Seweryniak, karmelitanka z Betlejem, siostra ks. prof. Henryka Seweryniaka podarowała naszej parafii relikwie pierwszego stopnia (krople krwi) błogosławionej mistyczki i stygmatyczki, s. Marii od Jezusa Ukrzyżowanego, zwanej „Małą Arabka”. Uroczystość przekazania  relikwii bł. s. Marii, przeżyliśmy dziś podczas mszy św. godz. 9.00.
 3. Dziś o godz. 12.30 Msza św. w intencji Ojczyzny sprawowana w ramach obchodów Dnia Żołnierzy Wyklętych. Po mszy św. okolicznościowy program przygotowany przez uczniów SP nr 1.
 4. Dziś także pierwsza niedziela marca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja podczas Gorzkich Żali.  
 5. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne.
 • DROGA KRZYŻOWA – w piątek o godz. 16.00 dla dzieci, dla młodzieży
  i dorosłych o godz. 17.00, a po niej msza św. wieczorna. 
 • GORZKIE ŻALE – w niedzielę o godz. 17.00 z kazaniem pasyjnym, po nich msza św.

             Ofiary zbierane w piątki Wielkiego Postu przeznaczamy na kwiaty do Grobu Pańskiego

 1. Nadal zachęcamy do podejmowania na czas Wielkiego Postu czasowej abstynencji
  i prosimy, by uzewnętrznić to przez podpis w Parafialnej Księdze Trzeźwości (na stoliku z tyłu kościoła).
 2. REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE będziemy przeżywać już za tydzień – od III niedzieli Wielkiego Postu, ( 8 – 11 marca). Poprowadzi je ks. Marek Borzęcki, sercanin
  z Zakopanego. Program zamieszczony na stronie parafialnej oraz w gablocie
 3. W tym tygodniu pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota marca. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od godz.16.00 i msza św. w intencji kapłanów oraz o nowe powołania kapłańskie. W piątek adoracja od godz. 15.00 do 16.00. później nabożeństwa Drogi Krzyżowej. Z racji na pielgrzymkę do Częstochowy nie będzie w sobotę mszy św. KŻR.
 4. Spotkania dla narzeczonych będą tak jak w latach poprzednich: w I, II, III i IV niedzielę każdego miesiąca, o godz. 19.00 w sali parafialnej.

10. W środę po Mszy św. ks. Damian zaprasza na spotkanie osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Francji.

11. W czwartek po Mszy św. spotkanie dla lektorów.

12. Ks. Damian zachęca chłopców z klas III i starszych do służby jako ministrant przy ołtarzu.

13. W sobotę 7 i niedzielę 8 marca, pielgrzymka Apostolatu Złota Róża oraz Kół Żywego Różańca na Jasną Górę połączoną z czuwaniem nocnym. Prośba o wpłatę i odbiór programu u p. Ewy

14. Caritas Polska rozprowadza baranki z białej czekolady do wielkanocnego koszyczka w cenie 5 zł. Ma nam on przypominać o ofierze Jezusa Chrystusa – który jako Baranek bez skazy ofiarował się za nas na drzewie krzyża. Zebrane fundusze przeznaczone na działalność charytatywną Caritas.

 

Dodaj komentarz