Ogłoszenia Parafialne

II Niedziela Wielkiego Postu 12.03.17 r.

 1. II Niedziela Wielkiego Postu, zwana Ad Gentes, to dzień modlitwy, postu i Solidarności z misjonarzami. W tym roku pod hasłem: „Gdzie misjonarze – tam nadzieja”. Ofiary zbierane w ten dzień do puszek przeznaczamy na pomoc polskim misjonarzom. Pomóc możemy także wysyłając smsa – dokładniejsze informacje na plakacie w gablocie.
 2. Nadal zachęcamy do podejmowania chociaż czasowej – na okres Wielkiego Postu – abstynencji jako wyrzeczenia wielkopostnego i do uzewnętrznienia tego przez wpis w Parafialnej Księdze Trzeźwości.
 3. Rozpoczynamy nasze spotkania z MB Częstochowską. Dziś suma w intencji rodzin z Leśniewic, Lisicy i Drzewcy. Po mszy św. wspólny różaniec, czas na osobistą modlitwę oraz zawierzenie rodzin opiece Pani Jasnogórskiej. Za tydzień zapraszamy rodziny ze Strzałek, Lipy, Osady i Sałek. Dla każdej rodziny przygotowaliśmy pamiątkę takiego modlitewnego spotkania. 
 4. Zapraszamy na Wielkopostne nabożeństwa pokutne:
      DROGA KRZYŻOWA – w każdy piątek o godz. 16.00 dla dzieci, dla młodzieży i dorosłych o godz.
      17.00. a po niej msza św. wieczorna.
      GORZKIE ŻALE – w każdą niedzielę o godz. 17.00 z kazaniem pasyjnym, po nich msza św. już bez
      homilii. 
      Ofiary zbierane w piątki Wielkiego Postu przeznaczamy na kwiaty do Grobu Pańskiego
 5. W najbliższy piątek zapraszamy na Drogę Krzyżową na godz. 16.00 wszystkie dzieci z klas IV i V. W ramach Drogi Krzyżowej spotkanie przygotowujące do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Św. 
 6. REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE będziemy przeżywać przed IV niedzielą Wielkiego Postu, w dniach 24 – 26 marca. Poprowadzi je o. Sylwester Kopyt, paulin i misjonarz z Oporowa. 
 7. Jutro 4. rocznica wyboru papieża Franciszka. Powierzajmy Ojca Świętego Bożej Opatrzności oraz opiece Matki Najświętszej w naszych osobistych modlitwach.
 8. We wtorek o godz. 18.00 msza dla wdów i wdowców i spotkanie w salce.
 9. W środę po Mszy św. wieczornej i nowennie spotkanie Koła Biblijnego dorosłych.
 10. Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej w czwartek o godz. 17.45.
 11. Caritas Polska rozprowadza baranki z białej czekolady do wielkanocnego koszyczka w cenie 5 zł. Ma nam on przypominać o ofierze Jezusa Chrystusa – który jako Baranek bez skazy ofiarował się za nas na drzewie krzyża. Zebrane fundusze przeznaczone na działalność charytatywną Caritas.
 12. W sobotę 1 kwietnia wyjazd do Czerwińska na Misterium Męki Pańskiej. Koszt 40 zł. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy p. Ewy do środy 15 marca.
 13. We wrześniu organizujemy pielgrzymkę do Fatimy i Santiago de Compostella. Dokładne informacje w gablocie oraz na stronie internetowej.
 14. W poniedziałek 20. marca po mszy wieczornej spotkanie lektorów, a we wtorek 21. marca spotkanie kandydatów do bierzmowania i ich animatorów.
 15. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Jadwigi Osowicz. „Wieczny odpoczynek”.

 

Dodaj komentarz