Ogłoszenia Parafialne

II Niedziela Wielkiego Postu 16.03.14 r.

 1. Za nami już 10 dni Wielkiego Postu. Wpatrzeni w Ukrzyżowanego Chrystusa, który dla nas wyrzekł się wszystkiego i złożył w ofierze swoje życie, z ochoczym sercem podejmujmy trud dobrowolnego umartwienia, jako wynagrodzenie za grzechy nasze i naszych bliźnich.
 2. Dzisiaj w Kościele przeżywamy niedzielę Ad Gentes – naszymi modlitwami obejmujemy głoszenie Ewangelii Chrystusowej na misjach i tych, którzy tę Dobrą Nowinę o zbawieniu niosą na krańce ziemi. Ofiary zbierane w ten dzień do puszek przeznaczamy na pomoc ponad 2015 polskim misjonarzom. Komisja Episkopatu Polski ds. misji zachęca również do włączenia się akcję smsową – dokładniejsze informacje na plakacie w gablocie.
 3. W głębokim przeżywaniu Wielkiego Postu pomagają nam nabożeństwa wielkopostne.
 • DROGA KRZYŻOWA – w każdy piątek o godz. 16.00 dla dzieci, dla młodzieży
  i dorosłych o godz. 17.00, a po niej msza św. wieczorna. 
 • GORZKIE ŻALE – w każdą niedzielę o godz. 17.00 z kazaniem pasyjnym, po nich msza św. już bez kazania. 

             Ofiary zbierane w piątki Wielkiego Postu przeznaczamy na kwiaty do Grobu Pańskiego.

 1. W najbliższy czwartek modlitewne spotkanie Apostolatu Margaretka. Będzie w nim uczestniczył  Ks. Tadeusz Jabłoński, którego Apostolat obejmuje swoją opieką modlitewną.
  Ks. Tadeusz będzie przewodniczył Mszy św. wieczornej i wygłosi homilię. Po Mszy św. odbędzie spotkanie z członkami Apostolatu w salce parafialnej.
 2. REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE – w dniach 27 – 30 marca. Poprowadzi je ks. Henryk Chibowski, SDB z Woźniakowa. Serdecznie zachęcamy do takiego zaplanowania czasu, by uczestniczyć codziennie w nabożeństwach rekolekcyjnych i skorzystać z rekolekcyjnej spowiedzi.
 3. Zachęcamy nadal do podejmowania na czas Wielkiego Postu czasowej abstynencji i serdecznie prosimy, by uzewnętrznić to zobowiązanie przez podpis w Parafialnej Księdze Trzeźwości (na stoliku z tyłu kościoła).
 4. Przypominamy, że w naszej parafii odbywają się cotygodniowe spotkania dla narzeczonych: w I, II, III i IV niedzielę każdego miesiąca, o godz. 19.00 w sali parafialnej. 
 5. Organizujemy wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Czerwińska w dniu 5 kwietnia. Orientacyjny koszt – bilet na Misterium i przejazd – 30 zł. Zgłoszenia w kancelarii lub zakrystii.
 6. W niedzielę 23 marca, po mszach św. członkowie Parafialnego Koła Caritas parafialnego będą zbierać ofiary do puszek, które zostaną przeznaczone na zakup żywności do paczek świątecznych dla potrzebujących. Paczki te będą wydawane w sobotę 5 kwietnia.

10. Jutro po mszy św. wieczornej spotkanie dla lektorów.

11. Za tydzień po mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci z klas czwartych i ich rodziców

12. Są jeszcze miejsca na wyjazd do Chorwacji. Chętni – zgłaszają się do ks. Damiana.

 

Dodaj komentarz