II niedziela Wielkiego Postu 25.02.18 r.

  1. II Niedziela Wielkiego Postu, zwana Ad Gentes, to dzień modlitwy, postu i Solidarności z misjonarzami. W tym roku pod hasłem: „Uczniowie – misjonarze mocą Ducha Świętego”. Ofiary zbierane dziś  do puszek przeznaczamy na pomoc polskim misjonarzom.
  2. Nadal zachęcamy do podejmowania chociaż czasowej – na okres Wielkiego Postu – abstynencji jako wyrzeczenia wielkopostnego i do uzewnętrznienia tego przez wpis
    w Parafialnej Księdze Trzeźwości (na stoliku z tyłu kościoła).  
  3. Zapraszamy na Wielkopostne nabożeństwa pokutne:
  • DROGA KRZYŻOWA – w każdy piątek o godz. 16.00 dla dzieci; dla młodzieży
    i dorosłych o godz. 17.00. a po niej msza św. wieczorna.
  • GORZKIE ŻALE – w każdą niedzielę o godz. 17.00 z kazaniem pasyjnym, po nich msza św. bez homilii.

      Ofiary zbierane w piątki Wielkiego Postu przeznaczamy na kwiaty do Grobu Pańskiego.

4. REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE będziemy przeżywać przed V niedzielą Wielkiego Postu,  w dniach 15 – 18 marca. Poprowadzi je o. Grzegorz Krzyżostaniak OMI – oblat z Grotnik.
5. W czwartek, 1 marca, przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętajmy w modlitwie o naszych niezłomnych bohaterach. To także pierwszy czwartek marca. Podczas Mszy Świętej o godz. 17.00 będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego. Po mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.00
6. W pierwszy Piątek marca od godz. 9.00 odwiedziny chorych. O godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 15.45. Później Drogi Krzyżowe.
7. Ks. Proboszcz zaprasza na spotkanie Parafialną Radę Gospodarczą w piątek na godz. 18.00.
8. W sobotę Apostolat Złota Róża i KŻR wyjeżdżają na pielgrzymkę do Sanktuarium Krwi Chrystusa i na Jasną Górę. Wyjazd o godz. 8.00 z parkingu. Organizatorzy proszą o dokonywanie wpłaty. Z racji na wyjazd nie będzie mszy św. o godz. 9.00 dla KZR.
9. Caritas Polska rozprowadza baranki z białej czekolady do wielkanocnego koszyczka w cenie 5 zł. Ma nam on przypominać o ofierze Jezusa Chrystusa – który jako Baranek bez skazy ofiarował się za nas na drzewie krzyża. Zebrane fundusze przeznaczone na działalność charytatywną Caritas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *