Aktualności

II niedziela Wielkiego Postu 25.02.18 r.

  1. II Niedziela Wielkiego Postu, zwana Ad Gentes, to dzień modlitwy, postu i Solidarności z misjonarzami. W tym roku pod hasłem: „Uczniowie – misjonarze mocą Ducha Świętego”. Ofiary zbierane dziś  do puszek przeznaczamy na pomoc polskim misjonarzom.
  2. Nadal zachęcamy do podejmowania chociaż czasowej – na okres Wielkiego Postu – abstynencji jako wyrzeczenia wielkopostnego i do uzewnętrznienia tego przez wpis
    w Parafialnej Księdze Trzeźwości (na stoliku z tyłu kościoła).  
  3. Zapraszamy na Wielkopostne nabożeństwa pokutne:
  • DROGA KRZYŻOWA – w każdy piątek o godz. 16.00 dla dzieci; dla młodzieży
    i dorosłych o godz. 17.00. a po niej msza św. wieczorna.
  • GORZKIE ŻALE – w każdą niedzielę o godz. 17.00 z kazaniem pasyjnym, po nich msza św. bez homilii.

      Ofiary zbierane w piątki Wielkiego Postu przeznaczamy na kwiaty do Grobu Pańskiego.

4. REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE będziemy przeżywać przed V niedzielą Wielkiego Postu,  w dniach 15 – 18 marca. Poprowadzi je o. Grzegorz Krzyżostaniak OMI – oblat z Grotnik.
5. W czwartek, 1 marca, przypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętajmy w modlitwie o naszych niezłomnych bohaterach. To także pierwszy czwartek marca. Podczas Mszy Świętej o godz. 17.00 będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i do życia konsekrowanego. Po mszy św. Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 19.00
6. W pierwszy Piątek marca od godz. 9.00 odwiedziny chorych. O godz. 15.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do godz. 15.45. Później Drogi Krzyżowe.
7. Ks. Proboszcz zaprasza na spotkanie Parafialną Radę Gospodarczą w piątek na godz. 18.00.
8. W sobotę Apostolat Złota Róża i KŻR wyjeżdżają na pielgrzymkę do Sanktuarium Krwi Chrystusa i na Jasną Górę. Wyjazd o godz. 8.00 z parkingu. Organizatorzy proszą o dokonywanie wpłaty. Z racji na wyjazd nie będzie mszy św. o godz. 9.00 dla KZR.
9. Caritas Polska rozprowadza baranki z białej czekolady do wielkanocnego koszyczka w cenie 5 zł. Ma nam on przypominać o ofierze Jezusa Chrystusa – który jako Baranek bez skazy ofiarował się za nas na drzewie krzyża. Zebrane fundusze przeznaczone na działalność charytatywną Caritas.

Dodaj komentarz