Ogłoszenia Parafialne

II niedziela zwykła 14.01.18 r.

 1. W łączności z Ojcem Świętym Franciszkiem i całym Kościołem katolickim, obchodzimy dziś 104. Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Na naszych oczach wiele rodzin przeżywa ból rozłąki z najbliższymi, którzy wyjechali w poszukiwaniu lepszej pracy i zarobków. Trwa też dramat tysięcy rodzin opuszczających swoje domostwa z powodu wojen, biedy i prześladowań. Otoczmy ich dzisiaj szczególną modlitwą. Pamiętajmy też w modlitwie o Polakach na emigracji. Otoczmy modlitwą także tych, którzy przybyli do naszego kraju zza wschodniej granicy oraz migrantów i uchodźców na całym świecie, szczególnie ofiary konfliktów zbrojnych na Bliskim Wschodzie
 2. W dniach od 18 do 25 stycznia w całym Kościele będzie trwał Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan pod hasłem „Prawica Twoja wsławiła się mocą”. Uczyńmy wszystko, co w naszej mocy, aby każdego dnia wypełniać polecenie Pana Jezusa: abyśmy byli jedno! W to wielkie nawoływanie Kościoła do jedności włączmy nasze osobiste modlitwy. Niech będą one skromnym wkładem w dzieło ekumenizmu. 
 3. Za tydzień o godz. 12.30 msza św. w intencji Ojczyzny z okazji 155 rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego. Zapraszają gostynińscy samorządowcy i Nadleśnictwo Gostynin.
 4. Trwa wizyta duszpasterska. Serdecznie prosimy o przyjście lub przyjechanie po księdza z pierwszego domu czy mieszkania kolędowego. Prosimy też o wszelkie uwagi i spostrzeżenia.
 5. Na czas kolędy w kościele msze św. będą tylko o godz. 7.00. W soboty – także o godz. 17.00.
 6. Kancelaria parafialna otwarta tylko przed południem w godz. 8.00 – 9.00. W sprawach bardzo ważnych np. pogrzebu prosimy o telefon do p. Andrzeja.
 7. Jeżeli ze względu na czas pracy lub inne przeciwności ktoś nie może przyjąć kapłana w wyznaczonym czasie, prosimy o zgłoszenie, by wspólnie ustalić dogodny czas kolędy.
 8. W dniach 25 czerwca – 4 lipca br. organizujemy pielgrzymkę do Lourdes i Lasalette. Dokładny program w gablocie i na stronie internetowej. Zgłoszenia do końca lutego do ks. Proboszcza. 
 9. Jutro o godz. 5.00 wyjazd dzieci i młodzieży wraz z ks. Jarkiem na ferie w góry. Pamiętajmy o nich w codziennej modlitwie.
 10. Za tydzień, 21 stycznia ukaże się najnowszy numer „Małego Gościa”, w którym znajdzie się płyta zespołu „Małe TGD”, z wybranymi piosenkami z ich najnowszego krążka „Góry do góry”. „Małe TGD” to znakomity dziecięcy chrześcijański zespół, który cieszy się wielkim zainteresowaniem wśród naszych dzieci i młodzieży. Cena „Małego Gościa” będzie wynosiła 5 zł.
 11. W minionym tygodniu odbyły się pogrzeby śp. Franciszka Nyckowskiego, Zofii Idzikowskiej i Janusza Sowińskiego. „Wieczny odpoczynek…”.

Dodaj komentarz