Ogłoszenia Parafialne

II Niedziela zwykła 17.01.16 r.

 1. Dziś druga niedziela zwykła. Choć w naszych kościołach nie milkną kolędy, to jednak w liturgii wkraczamy w czas, w którym przypatrujemy się początkom życia publicznego Pana Jezusa. Ukazuje nam ono, jak mamy żyć, aby nie tylko słowem, lecz także postawą i czynem wyrażać naszą wiarę.
 2. W dzisiejszą niedzielę przypada Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Wiele rodzin, także z naszej parafialnej wspólnoty, cierpi z powodu emigracyjnej tułaczki swoich bliskich. A ci, którzy opuścili ojczysty kraj i rodzinny dom w poszukiwaniu lepszego życia, odczuwają tęsknotę za bliskimi. Bądźmy również pełni dobroci i życzliwości dla tych, którzy pośród nas się osiedlają, chciejmy towarzyszyć im naszą modlitwą i prośmy, by każdy z migrantów znajdował dobrych ludzi gotowych przyjść mu z pomocą.
 3. Obchodzimy również dziś Dzień Judaizmu. Pamiętajmy w naszych modlitwach
  o narodzie izraelskim, z którym łączy nas postać Abrahama i innych patriarchów Starego Testamentu, a przede wszystkim księga Pisma Świętego.
 4. Od jutra do 25 stycznia trwać będzie w Kościele Tydzień Powszechnej Modlitw o Jedność Chrześcijan. W tym roku obchodzony jest pod hasłem: „Wezwani, by ogłaszać wielkie dzieła Pana” (1P2,9). O jedność wśród swoich uczniów i wyznawców modlił się Pan Jezus przed swoją męką i śmiercią. Niech ta modlitwa nieustannie trwa, bo podziały wśród chrześcijan to rana, która boli i osłabia świadectwo naszej wiary.
 5. W czwartek będziemy obchodzić Dzień Babci, a w piątek – Dzień Dziadka. Kierując się wiarą, okazujmy im szacunek, wdzięczność i chętną pomoc. Swoimi modlitwami obejmijmy ich wszystkich, zarówno żyjących, jak i zmarłych.
 6. W sobotę po wieczornej mszy św. spotkanie kandydatów do bierzmowania.
 7. Trwa wizyta duszpasterska. Serdecznie prosimy o przyjście lub przyjechanie po księdza z pierwszego domu czy mieszkania kolędowego. Rozmawiamy o ŚDM, o nawiedzeniu Obrazu MB Częstochowskiej. Prosimy też o wszelkie uwagi i spostrzeżenia.
 8. Jeżeli ze względu na czas pracy lub inne przeciwności ktoś nie może przyjąć kapłana w wyznaczonym czasie, to prosimy o zgłoszenie, tak, byśmy wspólnie mogli ustalić dogodny czas.
 9. Na czas kolędy w kościele msze św. będą tylko o godz. 7.00. W soboty – także o godz. 17.00.
 10. W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy – po mszy św. porannej
 11. Kancelaria parafialna w stycznia otwarta od wtorku do soboty w godz. 8.00 – 9.00. W sprawach bardzo ważnych np. pogrzebu prosimy o telefon do p. Andrzeja.

 

Dodaj komentarz