Ogłoszenia Parafialne

II niedziela zwykła 20.01.13 r.

1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Światowy Dzień Migranta i Uchodźcy. Wiele rodzin przeżywa ból rozłąki z najbliższymi, którzy wyjechali w poszukiwaniu pracy. Otoczmy ich dzisiaj szczególną modlitwą.

 

Przyjmijmy też serdecznie tych, którzy wśród nas szukają lepszego życia dla siebie i najbliższych. Wykorzystajmy ten dzień, aby uczyć się rozumieć innych – oni też są ukochanymi dziećmi Bożymi, naszymi braćmi.

2. Dziś po mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci z klas IV i ich rodziców.

3. W Kościele trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Chociaż zakończy się  najbliższy piątek, nie ustawajmy w wysiłkach na rzecz jej całkowitego przywrócenia. Tak bardzo takiej jedności pragnie sam Pan Jezus. A często jej brak jest zgorszeniem dla współczesnego świata i wielu źle nastawia do Chrystusowego Kościoła. Dlatego w tej intencji ofiarujmy nasze modlitwy i cierpienia.

4. Jutro, 21 stycznia, przypada Dzień Babci, a we wtorek, 22 stycznia – Dzień Dziadka. Pamiętajmy i módlmy się w tych dniach za naszych kochanych Babcie i Dziadków, tych żyjących i tych, którzy już odeszli do Domu Ojca. Bardzo często tyle im zawdzięczamy! Niech naszym podziękowaniem będzie modlitwa, ofiarowana Komunia Święta i serdeczna pamięć.

5. Parafia organizuje pielgrzymki: do Włoch w dniach 9 – 17 września br. oraz do Ziemi Świętej  terminie 13 – 20 października br. Organizujemy także pielgrzymko – wycieczkę: Lwów i Kresy na początku lipca. Szczegóły na plakatach w gablotach. Informacje o pielgrzymkach są zamieszczone na internetowej stronie parafialnej.

6. Międzyparafialne Koło Przyjaciół Radia Maryja przy parafii św. Józefa w Płocku zaprasza na mszę św. i spotkanie opłatkowe dla członków Kół i Przyjaciół Radia Maryja z diecezji płockiej w niedziele 27 stycznia. Organizujemy wspólny wyjazd. Zgłoszenia do środy w zakrystii u p. Ewy.

 

Dodaj komentarz