Ogłoszenia Parafialne

III Niedziela Adwentu 11.12.16 r.

 1. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu św. Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu… Pan jest blisko”. Dlatego też w dzisiejszej liturgii zamiast fioletowych pojawiły się różowe szaty. Ta zmiana koloru przyjęła się od zwyczaju błogosławienia przez papieży w Rzymie i rozdawania róż właśnie w tę radosną niedzielę.
 2. Dla naszej wspólnoty to niedziela szczególnej radości – jesteśmy po rekolekcjach adwentowych. Wszystkim, którzy owocnie przeżyli rekolekcje, życzymy wytrwałości w pomnażaniu dobra, którym Bóg napełnił nasze serca. Unikajmy zła i grzechu, wystrzegajmy się pokus, dbajmy też solidniej o udział w niedzielnej Mszy św., a może także roratniej…?
 3. Serdeczne Bóg zapłać składamy o. Rekolekcjoniście – ks. Piotrowi Marcowi,  Wicedyrektorowi Szkół Katolickich w Sikorzu i asystentowi Akcji Katolickiej diec. Płockiej. Za głębokie, zachęcające do refleksji nauki rekolekcyjne, za serdeczność i płynące z serca ciepło. 
  W przededniu Świąt Bożego Narodzenia życzymy ks. Piotrowi obfitości łask i błogosławieństwa Bożej Dzieciny w Nowym 2017 r. Życzymy sukcesów pedagogicznych i radości z wychowanków. Zapewniamy  o pamięci modlitewnej. Bóg zapłać spowiednikom, Bóg zapłać Dyrekcjom Szkół za umożliwienie uczestniczenia dzieciom i młodzicy gimnazjalnej oraz PUL-u w rekolekcjach, nauczycielom za opiekę podczas rekolekcji.  
 4. Osoby starsze i chorych, którzy nie mogą przybyć do świątyni na rekolekcje z posługą sakramentalną odwiedzimy w piątek 16 grudnia. Prosimy o zgłoszenia swoich podopiecznych.
 5. Wszystkich parafian: dzieci (z lampionami!), młodzież i dorosłych zachęcamy do licznego udziału w roratach. Codziennie o godz. 6.50.
 6. Trwa akcja Caritas Polska: Wigiijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Zakup świecy w cenie 6 zł (mała) lub 12 zł (w kształcie kuli), jest wsparciem dla potrzebujących polskich dzieci
 7. Przed tygodniem zebraliśmy do puszek 1300 zł na Kościoły Wschodu. Serdeczne Bóg zapłać.
 8. Dziś dzieci z Koła Misyjnego będą sprzedawały własnoręcznie zrobione ozdoby świąteczne. Dochód  przeznaczają na adopcję misyjną swoich podopiecznych z Peru – Kemi i Karlosa.
 9. We wtorek, 13 grudnia, przypada 35 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Pamiętajmy o tych, którzy w tym czasie cierpieli, a nawet oddali życie i polecajmy w naszych modlitwach obecnie rządzących.
 10. W środę zapraszamy na mszę św. w intencji Ojczyzny i Radia Maryja oraz na nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Modlitwę rozpoczniemy różańcem o godz. 16.30.
 11. W czwartek 15 grudnia w dolnym kościele w par. św. Marcina, po mszy św. wieczorowej ok. godz. 18.45 spotkanie opłatkowe pielgrzymów skępskich.
 12. W następną niedzielę kiermasz Warsztatów Terapii Zajęciowej z propozycjami dekoracyjnymi na Boże Narodzenie.
 13. Czytajmy prasę katolicką. Polecamy gazetę parafialną „W Promieniach Miłosierdzia”. Wiele ciekawych  artykułów. M.in. program rekolekcji, skład parafialnej rady duszpasterskiej. Akt intronizacyjny oraz jego wytłumaczenie, relacje z wydarzeń duszpasterskich w naszej parafii. 
 14. W minionym tygodniu pożegnaliśmy śp. Krystynę Cichalewską, Urszulę Dera i Stefana Goetza.  Zmarł również ks. Jan Markiewicz, emerytowany kapłan diec. włocławskiej, mieszkający w par. pw. św. Marcina. Jutro o godz. 12.30 msza św. pogrzebowa a po niej ciało ks. Jana zostanie przewiezione do Korzenia, by spocząć na cmentarzu. „Wieczny odpoczynek…”.

Dodaj komentarz