Ogłoszenia Parafialne

III Niedziela Adwentu 13.12.15 r.

 1. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu św. Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu… Pan jest blisko”.
 2. Dla naszej wspólnoty to niedziela szczególnej radości – jesteśmy po rekolekcjach adwentowych. Wszystkim, którzy owocnie przeżyli rekolekcje, życzymy wytrwałości w pomnażaniu dobra, którym Bóg napełnił nasze serca. Unikajmy zła i grzechu, wystrzegajmy się pokus, dbajmy też solidniej o udział w niedzielnej Mszy św., a może także roratniej…?
 3. Serdeczne Bóg zapłać składamy o. Rekolekcjoniście – ks. Aleksandrowi Sewastianowiczowi. Za głębokie, zachęcające do refleksji nauki rekolekcyjne, za serdeczność i płynące z serca ciepło. W przededniu Świąt Bożego Narodzenia życzymy ks. Aleksandrowi obfitość łask i błogosławieństwa Bożej Dzieciny w Nowym 2016 r. Zapewniamy  o pamięci modlitewnej. Bóg zapłać spowiednikom, Bóg zapłać Dyrekcjom Szkół za umożliwienie uczestniczenia dzieciom i młodzicy gimnazjalnej w rekolekcjach, nauczycielom za opiekę podczas rekolekcji.  
 4. Wszystkich, którzy z różnych powodów nie uczestniczyli w rekolekcjach zachęcamy przynajmniej do spowiedzi. Do Wigilii pozostało 11 dni. Nie powinno być, że katolik trzyma w ręku biały opłatek – symbol czystości serca i narodzin w nich Jezusa, a serce ma wręcz przeciwnie – pełne grzechu. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni i nie na ostatnią niedzielę.
 5. Osoby starsze i chorych, którzy nie mogą przybyć do świątyni na rekolekcje z posługą sakramentalną odwiedzimy w piątek 18 grudnia. Prosimy o zgłoszenia swoich podopiecznych.
 6. W uroczystość Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia, papież Franciszek rozpoczął w całym Kościele nadzwyczajny Rok Święty – Jubileusz Miłosierdzia. Biskup Płocki Piotr Libera wyznaczył w naszej diecezji miejsca święte, za nawiedzenie których można będzie uzyskać odpust zupełny w Roku Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia. Wśród nich jest nasz kościół parafialny p.w. Miłosierdzia Bożego w Gostyninie. W dekrecie Biskupa Płockiego czytamy: „Wierni, którzy nawiedzą te kościoły będą mogli uzyskać łaskę odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami (sakramentalna spowiedź, Komunia św., modlitwa w intencjach Ojca Świętego, brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, nawet powszedniego). Niech Bóg bogaty w miłosierdzie obdarza łaskami tych, którzy będą nawiedzać te święte miejsca”.
 7. Dziś przypada 34 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Na znak solidarności z Polakami przeżywającymi dramatyczne chwile w związku z wprowadzeniem 13 grudnia 1981 r. stanu wojennego w Polsce, Ojciec Święty Jan Paweł II zapalił symboliczną świecę w oknie Pałacu Apostolskiego w Watykanie. Biskupi Polscy proponują, byśmy ten symboliczny gest powtórzyli dziś, stawiając wieczorem w oknie naszego domu lub mieszkania zapaloną świecę – w duchu pamięci o ofiarach stanu wojennego oraz tych, którzy zginęli lub cierpieli, broniąc godności człowieka. Msza św. w intencji Ojczyzny z udziałem „Solidarności” o godz. 12.30.
 8. Roraty codziennie o godz. 6.50. Serdecznie zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych z lampionami.
 9. Caritas Polska prowadzi akcję: Wigiijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Zakup świecy w cenie  6 zł (mała) lub 12 zł (w kształcie kuli), jest wsparciem dla potrzebujących polskich dzieci
 10. W sobotę 19 grudnia w dolnym kościele w par. św. Marcina, po mszy św. wieczorowej o godz. 18.30 spotkanie opłatkowe pielgrzymów skępskich. 
 11. W niedzielę 20 grudnia w naszej świątyni kiermasz Warsztatów Terapii Zajęciowej z propozycjami na Boże Narodzenie. 
 12. Pan organista będzie roznosił opłatki w tym tygodniu następującego porządku od godz. 11.30:                   

      Wtorek – ul.. Moniuszki, Wspólna blok nr 4, Kościuszki

      Środa – ul. Marcinkowskiego, Kopernika domy prywatne i bloki

      Czwartek – ul. Legionów Polskich

 

 

 

Dodaj komentarz