Aktualności

III Niedziela Adwentu 14.12.14 r.

  1. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu św. Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu… Pan jest blisko”.
  2. Dla naszej wspólnoty to niedziela szczególnej radości – jesteśmy po rekolekcjach adwentowych. Wszystkim, którzy owocnie przeżyli rekolekcje, życzymy wytrwałości w pomnażaniu dobra, którym Bóg napełnił nasze serca. Unikajmy zła i grzechu, wystrzegajmy się pokus, dbajmy też solidniej o udział w niedzielnej Mszy św., a może także roratniej…?
  3. Serdeczne Bóg zapłać składamy o. Rekolekcjoniście – ks. Henrykowi Lewandowskiemu. Za oryginalnie  głoszone nauki rekolekcyjne, za serdeczność i płynące z serca ciepło, mimo mocnych słów padających z jego ust. Był wśród nas jak prorok Jan Chrzciciel. Czy choć trochę przewiał nasze serca? W przededniu Świąt Bożego Narodzenia życzymy ks. Henrykowi obfitość łask i błogosławieństwa Bożej Dzieciny w Nowym 2015 r. Zapewniamy  o pamięci modlitewnej. Bóg zapłać spowiednikom, Bóg zapłać Dyrekcjom Szkół za umożliwienie uczestniczenia dzieciom, młodzieży gimnazjalnej i PUL-owskiej w rekolekcjach, nauczycielom za opiekę podczas rekolekcji.  
  4. Niestety – trochę smutku, jak zawsze – pozostaje. Zdecydowana większość naszych parafian, niestety nie uczestniczyła w rekolekcjach. Przyczyny na pewno mogły być różne. Do Wigilii pozostało 10 dni. Trudno wyobrazić sobie taką sytuację, że katolik trzyma w ręku biały opłatek – symbol czystości serca i narodzin w nich Jezusa, a serce ma wręcz przeciwnie – pełne grzechu. Zachęcamy więc do spowiedzi. Nie odkładajmy na ostatnie dni i nie na ostatnią niedzielę. W Wigilię nie będzie spowiedzi.
  5. Osoby starsze i chorych, którzy nie mogą przybyć do świątyni na rekolekcje z posługą sakramentalną odwiedzimy w piątek 19 grudnia. Prosimy o zgłoszenia swoich podopiecznych.
  6. W dni powszednie Adwentu zapraszamy na Msze Roratnie – codziennie o godz. 6.50. Zapraszamy z lampionami dzieci, młodzież i dorosłych.
  7. Wczoraj przypadała 33 rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Pamiętajmy o modlitwie w intencji jego ofiar i naszej Ojczyzny. Msza św. w intencji Ojczyzny dziś o 12.30.
  8. Od środy, 17 grudnia, rozpoczynamy w liturgii bezpośrednie przygotowanie do świętowania Narodzenia Pańskiego. Kieruje ona nasz wzrok na wydarzenia zapowiadające narodzenie Chrystusa. Boże Narodzenie to nie tylko świętowanie historycznego przyjścia Chrystusa, lecz przede wszystkim nasze osobiste z Nim spotkanie.
  9. Caritas Polska kontynuuje akcję: Wigiijne Dzieło Pomocy Dzieciom. Zakup świecy w cenie 6 zł (mała) lub 12 zł (w kształcie kuli), jest wsparciem dla potrzebujących polskich dzieci.

10. Dziś w naszej świątyni kiermasz Warsztatów Terapii Zajęciowej z propozycjami na Boże Narodzenie. Kiermasz rozpocznie się po mszy św. o godz. 9.00 i potrwa do południa. 

11. Przed tygodniem złożyliśmy do puszek .1068 zł. na Kościół na Wschodzie. Serdeczne Bóg zapłać ofiarodawcom. 

12. Spotkanie opłatkowe pielgrzymów częstochowskich odbędzie się w piątek, 19.12 o godz. 19.00, a pielgrzymów skępskich w niedzielę 21.12 po Mszy o godz. 13.00. Oba spotkania w sali w dolnym kościele par. św. Marcina.

13. Orszak Trzech Króli to jasełka, czyli odgrywanie scen z narodzenia Jezusa, a w szczególności pokłon Trzech Władców nowo narodzonemu Jezusowi. Po raz pierwszy w Polsce takie jasełka zorganizowała Fundacja „Orszak Trzech Króli” w Warszawie, w 2009 r. Uczestniczyło w nich około 5 tysięcy ludzi i razem z ich uczestnikami śpiewało kolędy na ulicach Starego Miasta. 6 stycznia 2015 r. ulicami naszego miasta po raz pierwszy także przejdzie Orszak Trzech Króli. Orszak rozpocznie się Mszą Św. o godz. 11:00 sprawowaną w naszej parafii, po której wszyscy przy śpiewie kolęd wyruszą do parafii św. Marcina, gdzie będzie miał swój koniec. Nasze gostynińskie parafie zachęcamy do włączenia się w przygotowanie tego korowodu (szczegóły podamy później) – a do udziału zapraszamy wszystkich mieszkańców Gostynina, jak również okolicznych miejscowości.

Dodaj komentarz