Ogłoszenia Parafialne

III Niedziela Adwentu 15.12.13 r.

 1. Trzecią niedzielę Adwentu nazywamy niedzielą Gaudete – „Radujcie się!”, od słów z Listu św. Pawła do Filipian (Flp 4,4-5): „Radujcie się zawsze w Panu… Pan jest blisko”.
 2. Dla naszej wspólnoty to niedziela szczególnej radości – jesteśmy po rekolekcjach adwentowych. Wielu  z nas skorzystało z sakramentu pokuty, przystąpiło do Komunii św. Wszystkim, którzy owocnie skorzystali z czasu rekolekcji życzymy wytrwałości w pomnażaniu dobra, którym Bóg napełnił nasze serca. Unikajmy zła i grzechu, wystrzegajmy się pokus, dbajmy też solidniej o udział w niedzielnej Mszy św., a może także roratniej…?
 3. Serdeczne Bóg zapłać składamy o. Rekolekcjoniście – ks. Józefowi Grochowskiemu. Za ciekawie głoszone nauki rekolekcyjne, za serdeczność i płynące z serca ciepło. W przededniu Świąt Bożego Narodzenia życzymy obfitość łask i błogosławieństwa Bożej Dzieciny w Nowym 2014 r. Zapewniamy  o pamięci modlitewnej. Bóg zapłać spowiednikom, Bóg zapłać Dyrekcjom Szkół za umożliwienie uczestniczenia dzieciom i młodzicy gimnazjalnej w rekolekcjach, nauczycielom za opiekę podczas rekolekcji.   
 4. Niestety – trochę smutku, jak zawsze – pozostaje. Zdecydowana większość naszych parafian niestety nie uczestniczyła w rekolekcjach. Przyczyny na pewno mogły być różne. Do Wigilii pozostało 9 dni. Trudno wyobrazić sobie taką sytuację, że katolik trzyma w ręku biały opłatek – symbol czystości serca i narodzin w nich Jezusa, a serce ma wręcz przeciwnie – pełne grzechu. Zachęcamy więc do spowiedzi. Nie odkładajmy na ostatnie dni i nie na ostatnią niedzielę. W Wigilię nie będzie spowiedzi.
 5. Osoby starsze i chorych, którzy nie mogli przybyć do świątyni na rekolekcje, odwiedzimy z posługą sakramentalną we wtorek 17 grudnia od godz. 11.00. Prosimy o zgłoszenia naszych podopiecznych.
 6. W dni powszednie Adwentu zapraszamy na Msze Roratnie – codziennie o godz. 6.50. Zapraszamy z lampionami dzieci, młodzież i dorosłych.
 7.  „Tyle masz, ile dasz” – tegoroczne hasło Rorat ma uczyć dzieci otwartości na potrzeby ubogich. Od 6 grudnia uczestnicy Rorat mogą przynosić do kościoła kilkugroszowe monety i wrzucać je do figurki Anioła ustawionej przy ołtarzu zwanego „Adwentową skarbonką dobroci”. Zebrana suma przeznaczona zostanie na potrzeby najbiedniejszych w parafii oraz dla kilkunastu rodzin z chorymi dziećmi.
 8. Od wtorku, 17 grudnia, rozpoczniemy bardziej bezpośrednie przygotowanie do świętowania uroczystości Narodzenia Pańskiego. W tej drugiej części Adwentu liturgia kieruje nasz wzrok na wydarzenia zapowiadające narodzenie Chrystusa. Boże Narodzenie to nie tylko świętowanie historycznego przyjścia Chrystusa, lecz przede wszystkim nasze osobiste z Nim spotkanie.
 9. Spotkanie opłatkowe pielgrzymów skępskich 20 grudnia po Mszy św. o 18.00 w dolnej sali kościoła  w par. św. Marcina.
 10. Caritas Polska w ramach akcji Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom rozprowadza świece. Pozostały już tylko duże, w kształcie kuli po 12 zł.. Zakup świecy jest wsparciem dla potrzebujących polskich dzieci.
 11. Przed tygodniem złożyliśmy do puszek 941.78 zł na Kościoła na Wschodzie. Serdeczne Bóg zapłać ofiarodawcom. 
 12. Ministranci rozprowadzają kalendarze na 2014 r. w cenie 5 zł. za sztukę. Dochód przeznaczony jest na fundusz ministrancki.
 13. Nasza parafia włącza się w zbiórkę makulatury na studnie w Sudanie. Są już ustawione pojemniki. Makulaturę możemy przynosić do końca grudnia br.

Dodaj komentarz