Ogłoszenia Parafialne

III Niedziela Wielkanocna 14.04.2013 r.

 

 1. W trzecią niedzielę Wielkanocy jest obchodzona w Kościele Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. W obecnym roku duszpasterskim skupiamy uwagę na budowaniu i pogłębianiu naszej wiary. A gdzie znajdziemy lepsze źródło poznania Bożej ekonomii zbawienia, jeśli nie w Biblii!? Zatem nie tylko dzisiaj, w Niedzielę Biblijną oraz w ciągu tego rozpoczynającego się Tygodnia Biblijnego, ale zawsze wczytujmy się z ochotą i rozważajmy słowo Boże.
 2. We wtorek, 16 kwietnia, przypadają 86. urodziny Ojca Świętego Benedykta XVI, a w piątek, 19 kwietnia, przypada 8. rocznica wyboru na Stolicę Piotrową. W naszych prywatnych modlitwach polecajmy Bożej opatrzności jego osobę i posługę Kościołowi w ukryciu.
 3. Następna niedziela jest Niedzielą Dobrego Pasterza i rozpoczyna w Kościele Tydzień modlitw
  o powołania. W naszej parafii będziemy gościć Siostry Służebniczki Niepokalanego Poczęcia NMP
  z Warszawy. Będą dzielić się doświadczeniem swojego powołania i wspólnie z nami modlić o nowe, liczne i dobre powołania do kapłaństwa i zgromadzeń zakonnych.
 4. Organizujemy III Rodzinny Rajd Rowerowy im. Błogosławionego Jana Pawła II. Odbędzie się on w dniu rocznicy beatyfikacji JPII – 1 maja. Poprzez nasz Rajd chcemy włączyć się w obchody 150 rocznicy Powstania Styczniowego. Stąd kierunek Rajdu – Szczawin Kościelny. Po drodze zatrzymamy się przy pomniku powstańców styczniowych w Gaśnem. W programie Rajdu: dziękczynne nabożeństwo majowe, ciepły posiłek, loteria fantów. Tym razem również pragniemy, by fanty zostały dostarczone przez nas samych. Może jest w naszych domach coś, co moglibyśmy przekazać na loterie, by ucieszyć tym fantem kogoś innego. Możemy przynosić fanty do kościoła (kosz będzie wystawiony z tyłu kościoła) do kancelarii lub do katechetów. Zapisy w kancelarii, dzieci i młodzież – mogą zapisywać się w szkole u katechetów lub wybranych nauczycieli. Zachęcamy do zaplanowania czasu, oderwania się od komputera, Internetu, telewizji i wzięcia udziału w III Rodzinnym Rajdzie im. bł. JPII. całe rodziny.
 5. Organizujemy także autokarowe pielgrzymki do następujących sanktuariów: do Lichenia (1 maja), do Obór (11 maja) do Częstochowy (1 czerwca) oraz do Sanktuariów Podlasia Północnego – m.in. Święta Woda, Różanystok, Sokółka (na początku lipca, dokładny termin podamy za tydzień). Można już dokonywać zapisów – w kancelarii lub w zakrystii.  
 6. Parafia św. Marcina zaprasza małżonków, którym zależy na pogłębieniu swojej relacji z Bogiem i umocnieniu wzajemnej miłości na film pt. „Próba ogniowa”. To historia małżeństwa w kryzysie. Film pozwala spojrzeć na swoje codzienne problemy z nowej perspektywy. Po projekcji zaproszona para małżonków złoży świadectwo swojej wiary i walki z trudnościami – sobota, 27 kwietnia godz. 18.30.
 7. Na początku lipca parafia św. Marcina organizuje 3 dniową pielgrzymkę rowerową na Jasną Górę. To ok. 210 km. Koszt ok. 200 zł. Chętnych zapraszają (z rowerami) na małą rozgrzewkę w najbliższą sobotę o godz. 14.00 przed kościołem św. Marcina.

Dodaj komentarz