Ogłoszenia Parafialne

III Niedziela Wielkanocna 19.04.15 r.

  1. Dziś – trzecia niedziela Wielkanocy, a zarazem VII Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. Przypomina nam on, by zwrócić uwagę na Biblię, czyli Pismo Święte, najważniejszą księgę dla całego Kościoła i dla każdego z nas tu obecnych. Tej księgi nie może zabraknąć w żadnym domu. Nie może też nikomu zabraknąć czasu na jej czytanie. Nie tylko dzisiaj, w Niedzielę Biblijną i w ciągu Tygodnia Biblijnego, ale zawsze wczytujmy się z ochotą |i rozważajmy słowo Boże.
  2. Dziś o godz. 12.30 Msza św. w intencji ofiar katastrofy smoleńskiej oraz w intencji Ojczyzny, organizowana przez Prawo i Sprawiedliwość. Swój udział zapowiedziało 4 – ro członków rodzin smoleńskich. Homilię podczas tej eucharystii wygłosi ks. dr Ryszard Kolczyński, prefekt WSD w Płocku. Po mszy św. wspólna modlitwa przy obelisku i krzyżu smoleńskim. 
  3. W czwartek – uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Msze Święte w naszym kościele o godz. 7.00 i 17.00. To także dzień patronalny ks. Wojciecha. Zapraszamy na wspólną modlitwę w jego intencji.
  4. Za tydzień – czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana niedzielą Dobrego Pasterza. W tę niedzielę będziemy obchodzić 52. Światowy Dzień Modlitw o Powołania do Służby Bogu w Kościele, a w Kościele Polskim – Tydzień Modlitw o Powołania. W naszej parafii, w ramach przeżywanego Roku Życia Konsekrowanego, będziemy gościć siostry zakonne reprezentujące różne zgromadzenia m.in. Siostry Misjonarki Krwi Chrystusa, Siostry Miłosierdzia Bożego, s. Służki. Siostry będą dzieliły się doświadczeniem swojego powołania.
  5. W piątek, 1 maja, odbędzie się V Rodzinny Rajd Rowerowy im. św. Jana Pawła II. Plakat informacyjny w gablocie. W tym roku pojedziemy do Sokołowa. W kościele nabożeństwo majowe i koncert ku czci św. JPII w wykonaniu artystów z Krakowa.Podobnie jak w latach poprzednich chcemy zorganizować loterię. Jeśli ktoś chciałby ją wesprzeć, to prosimy o przynoszenie fantów. Zapisy w kancelarii, dzieci i młodzież mogą u katechetów.
  6. Kopia Obrazu MB Częstochowskiej przybywa do naszej diecezji 20 czerwca. Biskup Płocki zaprasza wszystkich na powitanie Matki Bożej w Jej Obrazie do Pułtuska. Mszy św. w Pułtusku będzie przewodniczył i wygłosi słowo Boże ks. kard. Kazimierz Nycz. Organizujemy wspólny wyjazd. Przewidywany koszt wyjazdu – 25 zł. Zapisy u p. Ewy.
  7. Dzieci zebrały w okresie Wielkiego Postu 125 zł na jałmużnę wielkopostną Serdeczne Bóg zapłać dzieciom za trud zbiórki i dzielenia się z bardziej potrzebującymi. 
  8. Za tydzień po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci z klas IV i ich rodziców.

Dodaj komentarz