Ogłoszenia Parafialne

III Niedziela Wielkanocna 30.04.17 r.

 1. W trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce obchodzona jest Niedziela Biblijna, rozpoczynająca Tydzień Biblijny. Niedziela i Tydzień Biblijny to inicjatywy kierowane do tych wiernych, którzy interesują się Pismem Świętym. To zachęta, by w Niedzielę Biblijną oraz w ciągu Tygodnia Biblijnego czytać i rozważać słowo Boże. W tym roku organizatorzy zachęcają do lektury Listu św. Pawła Apostoła do Galatów. Po mszach św. możemy zabrać ze sobą małą karteczkę z fragmentem z tegoż listu oraz psalmu. Niech będzie dla nas okazją do osobistego pochylenia się nad Bożym Słowem i zachętą do lektury całego listu.  
 2. Dzisiejsza niedziela jest też Ogólnopolską Niedzielą Modlitw za Kierowców i wszystkich poruszających się po drogach. Niech nasza modlitwa zaowocuje rozwagą, większym rozsądkiem i mądrością w czasie pieszych, rowerowych czy samochodowych wojaży. Prośmy o to Bożą Opatrzność przez wstawiennictwo św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących.
 3. Kontynuujemy nasze spotkania i zawierzenia rodzin opiece MB Częstochowskiej. Dziś suma w intencji rodzin z Zalesia. Po niej czuwanie modlitewne rodzin przed Obrazem MB. W następną niedzielę, 7. maja zapraszamy rodziny z ulic: Kolonia, PCK, Kraśnica. Prosimy osoby, które by poprowadziły czuwanie o zgłoszenie się do księży. Prosimy również o kwiaty przy obrazie MB.
 4. Zachęta Biskupa Płockiego do udziału w nabożeństwach majowych:

Kochani Diecezjanie! Od ponad 150 lat podczas nabożeństw majowych w naszej diecezji rozbrzmiewa śpiew „Litanii loretańskiej”. Jutro z Bożą pomocą rozpoczniemy ten piękny miesiąc, w którym nasze dłonie splotą znowu dla Maryi wieniec z kwiatów i dobrych uczynków. Zachęcam wszystkich Diecezjan do udziału w tym nabożeństwie – zarówno w kościołach parafialnych, jak i przy figurach oraz kapliczkach przydrożnych. Wyrazimy w ten sposób nasz hołd dla Pani Fatimskiej w 100. rocznicę Jej objawień. Pomocą w tym niech będą rozważania pt. Matko, która nas znasz, przygotowane przez Duszpasterstwo Rodzin naszej diecezji. Korzystajcie z nich w czasie modlitwy w Waszych wspólnotach parafialnych, w rodzinach, w sąsiedztwie, w wioskach i miastach. „I co czuje, i co żyje, niech z nami  sławi Maryję!”. Z serca Wam na ten czas błogosławię, pamiętając o chorych i starszych, którzy w swoich domach będą sławili Matkę Pana Jezusa.                       Wasz Biskup Piotr

 1. Nabożeństwa majowe w naszej parafii po mszy św. wieczornej.  Udekorujmy wizerunki Maryi w domach i w przydrożnych kapliczkach. Zachęcamy do śpiewu litanii loretańskiej i pieśni maryjnych przy kapliczkach w mieście i na wioskach przez osoby, które nie mogą przyjść do kościoła. Prosimy też o informację, o której godzinie i w jakiej wiosce śpiewamy litanię, postaramy się w nich uczestniczyć.
 2. Jutro o godz. 10.00 startuje 7. Rodzinny Rajd rowerowy im. św. JPII. Tym razem jedziemy do Łącka. Serdecznie zachęcamy do udziału w Rajdzie całe rodziny. Zapisy dziś w kancelarii, jutro przed wyjazdem. Bardzo prosimy o sprawne rowery. Prosimy również, by z parkingu najpóźniej jutro rankiem zniknęły wszystkie samochody. Jak zawsze będziemy robili pamiątkowe zdjęcie.
 3. We wtorek, 2 maja, przypada doroczny Dzień Polonii i Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Modlitwą ogarniemy rodaków żyjących poza granicami naszej Ojczyzny. Nie zapomnijmy też o wywieszeniu flag, by w ten sposób zademonstrować nasze przywiązanie do barw narodowych.
 4. W środę, 3 maja – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i głównej patronki Polski. To również 227. rocznica Konstytucji 3 Maja. Msze Święte o godz. 7.00; 9.00 i 17.00. Główne uroczystości religijno-patriotyczne w naszym mieście rozpoczną się mszą św. w parafii św. Marcina o godz. 10.00.
 5. W czwartek wspomnienie Świętego Floriana, patrona strażaków. Podczas wieczornej Mszy Świętej będziemy się modlić w intencji wszystkich strażaków.   
 6. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, adoracja NS po mszy św. do godz. 19.00, w piątek adoracja od godz. 15.00. W sobotę o godz. 9.00 msza św. dla czcicieli różańca św.
 7. W sobotę finał Diecezjalnego Sacrosongu w parafii św. Marcina. Zachęcamy, by posłuchać jak śpiewają najlepsze schole dziecięce, zespoły młodzieżowe i chóry z naszej diecezji.
 8. Za tydzień – czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana niedzielą Dobrego Pasterza. Rozpoczyna 54. Światowy Tydzień Modlitw o Powołania.  pod hasłem „Idźcie i głoście”.
 9. Zachęcamy do nabywania filmu o pierwszych objawieniach Jezusa Miłosiernego. Jest to fabularyzowana muzyczno – poetycka  opowieść o s. Faustynie Kowalskiej. Film rozprowadzany jest za dobrowolną ofiarę. Dochód ze sprzedaży przeznaczony na rozbudowę Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Płocku.
 10. Dzieci zebrały w Wielkim Poście jałmużnę do skarbonek w wysokości 193 zł 74 gr. A na Syrię zebraliśmy przed tygodniem ofiary w wysokości 1425 zł. Serdeczne Bóg zapłać ofiarodawcom.

Dodaj komentarz