Ogłoszenia Parafialne

III Niedziela Wielkanocna 4 maja 2014 r.

  1. W trzecią niedzielę Wielkanocy jest obchodzona w Kościele Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. Ma on przypominać, że nie chodzi o to, abyśmy tylko posiadali w domu Pismo Święte, lecz abyśmy je czytali, wspólnie czy indywidualnie rozważali i w ten sposób pogłębiali naszą wiarę. Zatem nie tylko dzisiaj, w Niedzielę Biblijną oraz w ciągu tego Tygodnia Biblijnego, ale zawsze wczytujmy się z ochotą i rozważajmy słowo Boże.
  2. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą maja. Po sumie adoracja Najświętszego Sakramentu  i procesja eucharystyczna.
  3. W czwartek, 8 maja, przypada uroczystość świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Msze św. o gody. 7.00 i 17.00
  4. Zachęta Biskupa Płockiego do nabożeństwa majowego – na odwrocie.
  5. W naszym kościele nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30. W niedziele majowe o godz. 17.20 a po nim msza św. wieczorna. Jeżeli będziemy gromadzić się przy figurach i krzyżach wioskowych, prosimy o informację, o której godzinie i w jakiej wiosce, postaramy się w nich uczestniczyć. Dla dzieci – majowa wyklejanka. 
  6. Uroczystość Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego w niedzielę 18 maja o godz. 12.30. W czwartek po Mszy św. próba przed Komunią Generalną. Obecność obowiązkowa dla dzieci i rodziców.
  7. Kandydatów do bierzmowania zapraszamy w piątek na nabożeństwo majowe na 17.30, a po nim na kolejne spotkanie przygotowujące do bierzmowania.
  8. W czwartek, 1 maja, odbył się IV Rodzinny Rajd Rowerowy im. św. JPII. Uczestniczyło w nim  ok. 300 osób. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy pomogli go zorganizować i zrealizować. Podziękowania imienne na stronie internetowej parafii oraz w gablocie.
  9. Następna niedziela jest Niedzielą Dobrego Pasterza i rozpoczyna w Kościele Tydzień modlitw o powołania.
  10. Osoby, które zapisały się na wyjazd do Chorwacji proszone są o indywidualny kontakt do ks. Damiana

Dodaj komentarz