Ogłoszenia Parafialne

III Niedziela Wielkanocna – Niedziela Biblijna 10.04.16

 1. Dziś Niedziela Biblijna, inaugurującą w Kościele w Polsce Tydzień Biblijny. Znajdźmy w tym tygodniu czas na spotykanie się z Panem w Jego słowie. Zachęcamy do indywidualnej lektury i medytacji słowa Bożego. W naszej parafii powstaje Koło Biblijne dla dorosłych. Będziemy wspólnie czytać i rozważać Pismo Święte. Pierwsze spotkanie w najbliższą środę po wieczornej mszy św. 
 2. Modlimy się dziś w intencji Ojczyzny – o jedność i pojednanie w naszym narodzie oraz w intencji 96 ofiar lotniczej katastrofy pod Smoleńskiem. O dar życia wiecznego. Prosimy też światło Ducha Św., dla wszystkich, którzy próbują poznać prawdę o katastrofie smoleńskiej.  
 3. Parlamentarny Zespół Członków i Sympatyków Ruchu Światło-Życie, Akcji Katolickiej oraz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, we współpracy z Zespołem “Iskra Bożego Miłosierdzia” z Łodzi, zaprasza wszystkich Polaków do modlitwy Koronką do Bożego Miłosierdzia w dniu obchodów 1050 Rocznicy Chrztu Polski. Modlitwa odbędzie się w dniu 15 kwietnia 2016 roku o godz. 15.00 na skrzyżowaniach i placach całej Polski. Chcemy włączyć się w tą akcję. Mamy nadzieje, że spotkamy się na modlitwie podobnie jak we wrześniu – na wioskach przy figurach, na ul. Kolonia przy krzyżu, Osiedle Wspólna i Zazamcze przy figurkach, oraz przy Centrum Kultury. Zachęcamy do modlitwy także w innych miejscach. Prosimy też o – jeśli to będzie możliwe – utrwalenie grupy modlitewnej zdjęciem.
 4. W sobotę 16 kwietnia, podczas mszy św. o godz. 11.00, ks. inf. Aleksander Pasternakiewicz udzieli naszej młodzieży sakramentu bierzmowania. Próby przed bierzmowaniem – poniedziałek, wtorek i czwartek o godz. 17.45. Na czwartkową próbę zapraszamy również świadków. Spowiedź młodzieży, rodziny oraz świadków w piątek od godz. 15.00 do 17.00. Podczas spowiedzi kandydaci zostawiają księdzu swoje indeksy – jest to potwierdzenie odbytej przez nich spowiedzi.
 5. W piątek od godz. 18.00 odbędzie się sprzątanie i przygotowywanie kościoła do uroczystości. Na sprzątnie przychodzą wszystkie wyznaczone wcześniej osoby.
 6. W związku z bierzmowaniem w tym tygodniu nie będzie wtorkowej Mszy św. dla wdów i wdowców jak również spotkania lektorów. Informację o nowych terminach spotkań podamy w późniejszym czasie. 
 7. W związku z próbą przed bierzmowaniem, czwartkowa adoracja Najświętszego Sakramentu w tym tygodniu będzie przed Mszą św. od godz. 16.00 do 17.00. 
 8. Również w sobotę, po Mszy Świętej o godz. 17.00, zapraszamy też na ostatnie nabożeństwo z cyklu „Matka o wielu twarzach i jednym sercu”, przez które chcemy przygotować się duchowo na peregrynację obrazu Matki Bożej Częstochowskiej.
 9. Za tydzień – czwarta niedziela Wielkanocy, nazywana niedzielą Dobrego Pasterza. Rozpoczyna 53. Światowy Tydzień Modlitw o Powołania pod hasłem „Powołani do miłosierdzia”. W naszej parafii będziemy gościć kleryków naszego Seminarium Duchownego. Klerycy będą głosić słowo. Boże i zbierać ofiary na płockie Seminarium.
 10. W tym tygodniu, od czwartku będziemy przeżywać główne uroczystości związane z jubileuszem 1050-lecia chrztu Polski. 14 kwietnia, w dniu chrztu Mieszka I-ego, uroczystości będą odbywać się w Gnieźnie. W piątek i w sobotę w Poznaniu z udziałem biskupów i władz państwowych. Punktem kulminacyjnym będzie sobotnie dziękczynienie i Eucharystia z udziałem Episkopatu Polski na stadionie w Poznaniu. W naszej parafii jubileusz będziemy przeżywać w przyszłą niedzielę. Podczas wszystkich mszy św. odnowimy nasze przyrzeczenia chrzcielne.
 11. KŻR organizuje w dniu 1 maja pielgrzymkę do Gidl na jubileusz 500-lecia wyorania figurki Matki Bożej Gidelskiej, uzdrowienia Chorych. Zapisy u p. Janki Skibińskiej lub u p. Ewy.
 12. W sobotę, 30 kwietnia, odbędzie się VI Rodzinny Rajd Rowerowy im. św. Jana Pawła II. W tym roku pojedziemy do Trębek, miejsca urodzin – Andrzeja Małkowskiego oraz gen. Marii Wittek, których ulice są w naszym mieście. Zapisy w kancelarii, dzieci i młodzież mogą u katechetów.
 13. Spotkanie Parafialnej Rady  Duszpasterskiej we wtorek o godz. 17.45.
 14. W Uroczystość Zwiastowania Pańskiego 27 osób podjęło Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Życzymy wytrwałości w modlitwie.
 15. Dzieci zebrały w okresie Wielkiego Postu 125zł 58gr. na jałmużnę wielkopostną Serdeczne Bóg zapłać dzieciom za trud zbiórki i dzielenia się z bardziej potrzebującymi. 

Dodaj komentarz