Ogłoszenia Parafialne

III Niedziela Wielkiego Postu 23.03.14 r.

 1. We wtorek, 25 marca, Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W liturgii celebrujemy początek naszego odkupienia. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00 i 17.00.
 2. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest zarazem Dniem Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W tym dniu osoby, które pragną podjąć się zadania modlitwy w intencji zagrożonego życia dziecka poczętego, będą mogły rozpocząć swoją dziewięciomiesięczną nowennę. Uczynimy to podczas wieczornej mszy św. Deklaracje możemy pobierać dziś po mszach św. przy wyjściu z kościoła. Pamiętajmy tego dnia również o modlitwie za matki i ojców poczętych dzieci
 3. Od czwartku PARAFIALNE  REKOLEKCJE  WIELKOPOSTNE, które poprowadzi ks. Henryk Chibowski SDB z Kutna – Woźniakowa. Program wywieszony na drzwiach kościoła, zamieszczony na stronie i w gazetce parafialnej. Możemy także pobrać go przy wyjściu z kościoła. W gazetce jest  mały błąd – oczywiście w niedzielę po południu są msze św. kończące rekolekcje o godz. 16.00 i 17.30. Serdecznie zachęcamy do takiego zaplanowania czasu, by uczestniczyć codziennie w nabożeństwach rekolekcyjnych i skorzystać z rekolekcyjnej spowiedzi.
 4. Serdecznie zapraszamy również do udziału w nabożeństwach pokutnych:
 • DROGA KRZYŻOWA – dla dzieci – podczas nabożeństw rekolekcyjnych,  dla dorosłych o godz. 17.00, a po niej msza św. wieczorna. Dla młodzieży i dorosłych dłużej pracujących o godz. 19.00.
 • GORZKIE ŻALE – w niedziele o godz. 17.00 z kazaniem pasyjnym. 

   Ofiary zbierane w piątki Wielkiego Postu przeznaczamy na kwiaty do Grobu Pańskiego.

 1. Dziś po mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci z klas czwartych i ich rodziców
 2. Dziś po mszach św. członkowie Parafialnego Koła Caritas będą zbierać ofiary do puszek, które zostaną przeznaczone na zakup żywności do paczek świątecznych dla potrzebujących. Paczki będą wydawane w sobotę 5 kwietnia.
 3. Caritas Polska również w tym roku rozprowadza czekoladowe baranki do wielkanocnego koszyczka. Baranek ma nam przypominać o ofierze Jezusa Chrystusa, który jako Baranek bez skazy ofiarował się za nas na drzewie krzyża. Baranki od rozprowadzane także w naszej parafii w cenie 5 zł. Zebrane w ten sposób fundusze posłużą wsparciu charytatywnej działalności Caritas Polska.
 4. Z racji na Święta Wielkanocne przypadające w kwietniu, pierwsze spotkanie dla narzeczonych odbędzie się w niedzielę 30 marca o godz. 19.00, naften w kolejne niedziele kwietnia.
 5. Organizujemy wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Czerwińska w dniu 5 kwietnia. Koszt – bilet na Misterium i przejazd – 30 zł. Są jeszcze wolne miejsca. Zgłoszenia w kancelarii lub zakrystii.
 6. Przed tygodniem modlitwą i ofiarami materialnymi wspieraliśmy misjonarzy. Złożyliśmy do puszek ofiary w wysokości 879.90 zł. Serdeczne Bóg zapłać ofiarodawcom.
 7. Diecezja Płocka organizuje po raz XXIII Sacrosong czyli festiwal pieśni i piosenki religijnej. Finał odbędzie się w maju w Pułtusku. W dniu wczorajszym odbyły się eliminacje z rejonu płockiego. Nasza schola „Promyczki Miłosierdzia” wygrała te eliminacje w kategorii schól i zakwalifikowała się do finału. Dzieciom i opiekunom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 
 8. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd do Chorwacji. zgłoszenia do ks. Damiana.

 

Dodaj komentarz