III Niedziela Wielkiego Postu 23.03.14 r.

 1. We wtorek, 25 marca, Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. W liturgii celebrujemy początek naszego odkupienia. Msze św. w naszym kościele o godz. 7.00 i 17.00.
 2. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego jest zarazem Dniem Świętości Życia i Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. W tym dniu osoby, które pragną podjąć się zadania modlitwy w intencji zagrożonego życia dziecka poczętego, będą mogły rozpocząć swoją dziewięciomiesięczną nowennę. Uczynimy to podczas wieczornej mszy św. Deklaracje możemy pobierać dziś po mszach św. przy wyjściu z kościoła. Pamiętajmy tego dnia również o modlitwie za matki i ojców poczętych dzieci
 3. Od czwartku PARAFIALNE  REKOLEKCJE  WIELKOPOSTNE, które poprowadzi ks. Henryk Chibowski SDB z Kutna – Woźniakowa. Program wywieszony na drzwiach kościoła, zamieszczony na stronie i w gazetce parafialnej. Możemy także pobrać go przy wyjściu z kościoła. W gazetce jest  mały błąd – oczywiście w niedzielę po południu są msze św. kończące rekolekcje o godz. 16.00 i 17.30. Serdecznie zachęcamy do takiego zaplanowania czasu, by uczestniczyć codziennie w nabożeństwach rekolekcyjnych i skorzystać z rekolekcyjnej spowiedzi.
 4. Serdecznie zapraszamy również do udziału w nabożeństwach pokutnych:
 • DROGA KRZYŻOWA – dla dzieci – podczas nabożeństw rekolekcyjnych,  dla dorosłych o godz. 17.00, a po niej msza św. wieczorna. Dla młodzieży i dorosłych dłużej pracujących o godz. 19.00.
 • GORZKIE ŻALE – w niedziele o godz. 17.00 z kazaniem pasyjnym. 

   Ofiary zbierane w piątki Wielkiego Postu przeznaczamy na kwiaty do Grobu Pańskiego.

 1. Dziś po mszy św. o godz. 11.00 spotkanie dla dzieci z klas czwartych i ich rodziców
 2. Dziś po mszach św. członkowie Parafialnego Koła Caritas będą zbierać ofiary do puszek, które zostaną przeznaczone na zakup żywności do paczek świątecznych dla potrzebujących. Paczki będą wydawane w sobotę 5 kwietnia.
 3. Caritas Polska również w tym roku rozprowadza czekoladowe baranki do wielkanocnego koszyczka. Baranek ma nam przypominać o ofierze Jezusa Chrystusa, który jako Baranek bez skazy ofiarował się za nas na drzewie krzyża. Baranki od rozprowadzane także w naszej parafii w cenie 5 zł. Zebrane w ten sposób fundusze posłużą wsparciu charytatywnej działalności Caritas Polska.
 4. Z racji na Święta Wielkanocne przypadające w kwietniu, pierwsze spotkanie dla narzeczonych odbędzie się w niedzielę 30 marca o godz. 19.00, naften w kolejne niedziele kwietnia.
 5. Organizujemy wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Czerwińska w dniu 5 kwietnia. Koszt – bilet na Misterium i przejazd – 30 zł. Są jeszcze wolne miejsca. Zgłoszenia w kancelarii lub zakrystii.
 6. Przed tygodniem modlitwą i ofiarami materialnymi wspieraliśmy misjonarzy. Złożyliśmy do puszek ofiary w wysokości 879.90 zł. Serdeczne Bóg zapłać ofiarodawcom.
 7. Diecezja Płocka organizuje po raz XXIII Sacrosong czyli festiwal pieśni i piosenki religijnej. Finał odbędzie się w maju w Pułtusku. W dniu wczorajszym odbyły się eliminacje z rejonu płockiego. Nasza schola „Promyczki Miłosierdzia” wygrała te eliminacje w kategorii schól i zakwalifikowała się do finału. Dzieciom i opiekunom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. 
 8. Są jeszcze wolne miejsca na wyjazd do Chorwacji. zgłoszenia do ks. Damiana.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *