Ogłoszenia Parafialne

III Niedziela Wielkiego Postu 4.03.18 r.

  1. Nadal zachęcamy do podejmowania chociaż czasowej – na okres Wielkiego Postu – abstynencji jako wyrzeczenia wielkopostnego i do uzewnętrznienia tego przez wpis w Parafialnej Księdze Trzeźwości.
  2. Zapraszamy na Wielkopostne nabożeństwa pokutne:
  • DROGA KRZYŻOWA – w każdy piątek o godz. 16.00 dla dzieci; dla młodzieży
    i dorosłych o godz. 17.00. a po niej msza św. wieczorna.
  • GORZKIE ŻALE – w każdą niedzielę o godz. 17.00 z kazaniem pasyjnym, po nich msza św. bez homilii.

   Ofiary zbierane w piątki Wielkiego Postu przeznaczamy na kwiaty do Grobu Pańskiego.

3.  REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE będziemy przeżywać przed V niedzielą Wielkiego Postu,  w dniach 15 – 18 marca. Poprowadzi je o. Grzegorz Krzyżostaniak OMI – oblat z Grotnik
4.  Za tydzień spotkanie dla dzieci z las IV i ich rodziców w ramach przygotowań do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego.
5.  We wtorek o godz. 18.00 msza dla wdów i wdowców i spotkanie w salce. (zamiast drugiego wtorku).
6.  W środę po mszy św. wieczornej spotkanie Koła Biblijnego. Zapraszamy wszystkich chętnych.
7.  W czwartek, 8 marca, w Międzynarodowy Dzień Kobiet, zapraszamy do wspólnej modlitwy w intencji naszych pań i dziewcząt na Mszę Świętą o godz. 17.00.
8. Caritas Polska rozprowadza baranki z białej czekolady do wielkanocnego koszyczka w cenie 5 zł. Ma nam on przypominać o ofierze Jezusa Chrystusa – który jako Baranek bez skazy ofiarował się za nas na drzewie krzyża. Zebrane fundusze przeznaczone na działalność charytatywną Caritas.
9.  Przed tygodniem modlitwą i ofiarami materialnymi wspieraliśmy misjonarzy. Złożyliśmy do puszek ofiary w wysokości 787 zł. Serdeczne Bóg zapłać ofiarodawcom.
10. Burmistrz Miasta Gostynina prosił, by podać do wiadomości i zaprosić wszystkich parafian na patriotyczny koncert zespołu „Contra Mundum”, który odbędzie się w najbliższy czwartek o godz. 18.00 w Miejskim Centrum Kultury.
11. W minionym tygodniu odbył się pogrzeb śp. Stanisława Czerwińskiego. „Wieczny odpoczynek…”.